Reklama

Reklama

Co piąte hiszpańskie dziecko żyje w biedzie

Co piąte hiszpańskie dziecko żyje w biedzie - informuje UNICEF. Tak trudnej sytuacji nie mają dzieci w żadnym innym kraju eurolandu, a w całej Europie więcej biednych dzieci mieszka tylko w Rumunii i na Łotwie.

Analizując sytuację dzieci, UNICEF bierze pod uwagę ich zdrowie, edukację, bezpieczeństwo, zasobność materialną rodziców oraz powierzchnię i wyposażenie domu. Hiszpańskie dzieci nie mogą jedynie narzekać na warunki mieszkaniowe. Pozostałe - pogarszają się od 2007 roku. Najszybciej spadają zarobki. Pensja co piątej, hiszpańskiej rodziny nie przekracza 14 tysięcy euro rocznie. 

Reklama


- Przyznaję, że starszy syn zdaje sobie już sprawę z trudności. Widzi, że nie ma albo nie może robić tego, co robią jego koledzy - opowiada matka żyjąca w trudnej sytuacji finansowej. 


UNICEF ostrzega, że Hiszpania ma coraz niższy poziom edukacji. Przypomina też, że ponad 14 procent młodzieży między 15 a 19 rokiem życia ani się nie uczy, ani nie pracuje. To najwięcej w całej Europie - podkreślają autorzy raportu.

Dowiedz się więcej na temat: Głód | Hiszpania | bieda | dzieci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

ZAKUPY

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje