Reklama

Reklama

Burze na Mazowszu. Zalany węzeł drogowy w Warszawie

Około 100 razy interweniowali strażacy w Warszawie i sąsiednich powiatach w związku z frontem burzowym, który przeszedł w niedzielę nad tą częścią Mazowsza. Woda zalała m.in. dolne jezdnie węzła Marynarska, którymi prowadzi droga S79.

W związku z przechodzącym w niedzielę przez Mazowsze frontem burzowym strażacy do godziny 21 interweniowali 100 razy - poinformował rzecznik mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

Zalany węzeł Marynarska

Woda zalała m.in. dolne jezdnie węzła Marynarska, którymi prowadzi droga S79. Są to jezdnie ulicy Pilotów, na których utworzyło się rozlewisko. Część kierowców wjeżdżała w wodę z impetem, wzbijając fontanny wody.

Równoległe do ul. Pilotów znajdują się tory kolejowe z Warszawy do Radomia, które były przejezdne.

100 interwencji na Mazowszu

Na terenie województwa mazowieckiego w związku z frontem burzowym, który w niedzielę przeszedł nad regionem, do godz. 21 strażacy odnotowali 100 zdarzeń.

Reklama

Najwięcej akcji strażaków miało miejsce w powiecie piaseczyńskim, gdzie było ich 20. "Strażacy interweniowali również w 10 razy Warszawie oraz w powiatach: otwockim - 8 razy, legionowskim - 7, mińskim - 6 i płońskim - 6 - powiedział rzecznik mazowieckich strażaków.

- Działania polegały głównie na usuwaniu podtopień ulic i budynków - powiedział. Jak dodał takich zdarzeń było w sumie 70.

Strażacy zajmowali się także w 30 przypadkach usuwaniu połamanych gałęzi i przewróconych drzew.

- Nikt nie został ranny - powiedział Kierzkowski.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL