Reklama

Reklama

Banksy szokuje. Ciała zamiast gwiazd na fladze UE

Brytyjski artysta Banksy zamieścił na swoim profilu na Facebooku grafikę przedstawiającą flagę Unii Europejskiej. Zamiast dwunastu złotych gwiazd na niebieskim tle, na zdjęciu widać ciała uchodźców unoszące się na powierzchni morza. W ten sposób artysta odnosi się do polityki imigracyjnej UE.

Grafika pojawiła się na profilu artysty w miniony piątek. Ciała uchodźców przybierają pozy, które kształtem przypominają gwiazdy. Tło stanowi wzburzone, ciemnogranatowe morze.

Po zdjęciem widnieje podpis "Unia Europejska".

Grafika wywołała poruszenie wśród internautów. Do tej pory została udostępniona już ponad 80 tys. razy. 

Artysta krytykuje politykę Unii Europejskiej wobec uchodźców, którzy próbują drogą morską przedostać się z Afryki i Azji na Zachód.

Wcześniej brytyjski, anonimowy twórca street art wielokrotnie odnosił się w swoich pracach do aktualnych problemów i działań podejmowanych w związku z nimi przez polityków.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy