Reklama

Reklama

Ataki rakietowe między Syrią a Izraelem. Mieszkańcy słyszeli wybuchy

W czwartek nad ranem pocisk rakietowy wystrzelony z Syrii spadł w rejonie pustyni Negev - przekazała izraelska armia. W odpowiedzi zaatakowane zostały cele w Syrii. Według syryjskiej agencji prasowej SANA, atak został odparty.

Izraelscy wojskowi nie ujawnili, czy syryjski pocisk wyrządził jakieś zniszczenia. Wcześniej syreny ostrzegające przed atakiem zawyły w rejonie Dimona, na pustyni Negev, gdzie znajduje się otoczony atmosferą tajemnicy izraelski reaktor jądrowy.

Według izraelskich mediów, wybuchy dały się słyszeć także w środkowej części tego kraju.

Z kolei syryjska agencja prasowa SANA poinformowała o izraelskim ataku z rejonu Wzgórz Golan w czwartek nad ranem. Celem ataku miały być przedmieścia Damaszku. "Obrona przeciwlotnicza przechwyciła rakiety i zniszczyła większość z nich" - głosi jej komunikat.

Reklama

Izrael oskarża Iran o chęć posiadania broni nuklearnej

Jak zauważa Associated Press, do incydentów doszło w okresie narastającego napięcia między Izraelem i Iranem, który oskarża Izrael o uszkodzenie swojego ośrodka nuklearnego w Natanz i zapowiedział odwet.

Izrael nie ustosunkował się oficjalnie do tych oskarżeń, ale nie wykluczył swojego zaangażowania. Strona izraelska oskarża Iran o dążenie do wyprodukowania broni nuklearnej. Teheran zaprzecza i wysuwa podobne oskarżenia pod adresem Izraela.

Izraelski program nuklearny ma być realizowany – jak się przypuszcza - właśnie w Dimona. Oficjalnie Izrael nie zaprzecza ani nie potwierdza, że dysponuje bronią nuklearną.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy