Reklama

Andrzej Duda o szczepieniach: Zależy mi, żeby proces przebiegał sprawnie

- Zależy mi, aby proces szczepień przebiegał sprawnie, a podejmowane decyzje były trafne, skuteczne i spotkały się ze zrozumieniem - oświadczył prezydent Andrzej Duda, który spotkał się dziś m.in. z premierem i ministrem zdrowia w sprawie Narodowego Programu Szczepień.

W spotkaniu z prezydentem wzięli udział m.in.: premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Adam Niedzielski, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk i szef BBN Paweł Soloch.

"Przed nami Narodowy Program Szczepień. Dlatego zaprosiłem na spotkanie Premiera Mateusza Morawieckiego i przedstawicieli rządu" - napisał prezydent na Twitterze po spotkaniu.

Prezydent Duda podkreślił, że zależy mu na tym, aby "proces przebiegał sprawnie, a podejmowane decyzje był trafne, skuteczne i spotykały się ze zrozumieniem". "Po pierwsze zdrowie Polaków!" - napisał prezydent.

Reklama

Cel na 2021 rok

Według przedstawionych w ubiegłym tygodniu założeń celem Narodowego Programu Szczepień jest doprowadzenie w 2021 r. do odporności populacyjnej. Szczepionki mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe. W pierwszej kolejności szczepienia prowadzone mają być wśród pracowników służb medycznych, mieszkańców domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, żołnierzy oraz osób starszych, powyżej 65. roku życia. 

Dworczyk zapowiedział po spotkaniu, że w poniedziałek wieczorem rozesłany zostanie do ministrów projekt Narodowego Programu Szczepień i wyraził nadzieję, że we wtorek rząd w formie uchwały przyjmie ten program.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy