Reklama

Reklama

Andrzej Duda o flagach UE: Raz są, raz ich nie ma

​- Raz są, raz ich nie ma - prezydent Andrzej Duda skomentował brak unijnych flag na konferencji po posiedzeniu rządu.

Prezydent dodał, że wielokrotnie premier Donald Tusk i prezydent Bronisław Komorowski występowali na tle polskich, a czasami na tle i polskich, i unijnych flag. - Wydaje mi się, że ktoś próbuje zrobić problem z niczego i szuka dziury w całym - mówi prezydent.  

W tym tygodniu Beata Szydło zdecydowała, że podczas wypowiedzi po posiedzeniach rządu będzie przemawiała na tle tylko polskich flag. 

Eksponowanie flagi europejskiej obok flagi państwowej stało się zwyczajem w wielu krajach Wspólnoty. Ma ono na celu zaakcentowanie przynależności do struktur unijnych i poparcia dla procesu integracji europejskiej. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy