Reklama

Reklama

Amerykański portal: Możliwa wizyta papieża w ONZ we wrześniu

Być może we wrześniu papież Franciszek złoży wizytę w siedzibie ONZ w Nowym Jorku - podał portal amerykańskich konserwatystów Newsmax, cytowany przez włoską agencję Ansa. Według tego źródła nad organizacją wizyty pracują dyplomaci z Watykanu i ONZ.

Newsmax twierdzi, że papież odwiedziłby ONZ w odpowiedzi na wystosowane do niego w kwietniu zaproszenie ze strony sekretarza generalnego Ban Ki Muna. Ponadto portal przedstawił hipotezę, że w swym wystąpieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego NZ Franciszek mógłby poruszyć takie tematy, jak ubóstwo, dramat uchodźców i ofiar wojen, prześladowania mniejszości chrześcijańskich.

Reklama

Portal, założony przez konserwatywnego katolika Christophera Ruddy'ego podaje, że Franciszek może wykorzystać swą wizytę w nowojorskiej siedzibie Narodów Zjednoczonych, by przedstawić propozycję ogłoszenia "Powszechnej Deklaracji Wolności Religijnej" na świecie.

Podkreśla się zarazem, że wiadomość o ewentualnej papieskiej podróży do Nowego Jorku nie ma jeszcze żadnego potwierdzenia. Zauważa się, że ideę odwiedzenia ONZ przez Franciszka popiera wielu ambasadorów akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej.

Jednocześnie na stronie amerykańskich katolików pojawiła się opinia, że drugim możliwym terminem wizyty Franciszka byłby rok 2015, gdy przypadnie 50. rocznica przemówienia wygłoszonego w ONZ przez Pawła VI, pierwszego papieża, który wystąpił na tym forum.

Dowiedz się więcej na temat: papież Franciszek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy