Reklama

Reklama

Amerykanie na ćwiczeniach Anakonda

​Amerykanie zapowiadają zwiększoną obecność na tegorocznych ćwiczeniach wojskowych Anakonda. Doroczne, jesienne manewry są jednymi z najważniejszych w Polsce. W tym roku ma w nich wziąć udział 25 tysięcy osób z wielu krajów NATO. Będą to jednocześnie jedne z największych ćwiczeń Sojuszu w ostatnich latach.

Dowódca amerykańskich wojsk w Europie generał Ben Hodges podkreśla, że ćwiczenia będą częścią NATO-wskiego planu gotowości do działań jednostek z różnych krajów.

- To okazja do ćwiczeń dla NATO-wskich jednostek zintegrowanych, dla wolności poruszania się, ale także do przećwiczenia całego planu gotowości NATO  - podkreśla generał Hodges.

Od czasu rosyjskiej aneksji Krymu i rozpoczęcia wojny na wschodzie Ukrainy, NATO przeprowadza zwiększoną liczbę ćwiczeń i manewrów. Sojusz powołał też do życia szpicę, czyli oddział sił super-szybkiego reagowania, a wszystkie siły reagowania zwiększył z 13 do 40 tysięcy osób.

Reklama

Ćwiczenia Anakonda są przeprowadzane co roku. Wojskowi dowódcy zapowiadają, że na manewry zostaną zaproszeni przedstawiciele Rosji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje