Reklama

Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Prezydent na uroczystościach

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach rozpoczęła się msza święta, podczas której ogłoszony zostanie Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W uroczystości uczestniczy prezydent Andrzej Duda.

Mszy św. przewodniczy metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosi przewodniczący Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych, biskup opolski Andrzej Czaja.

"Pragniemy dziś świadomie i uroczyście, osobiście i zbiorowo przyjąć Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Pragniemy wyrazić Mu wdzięczność za Jego niezmienną wierność, za miłosierną miłość Jego Serca" - powiedział witając wiernych kard. Dziwisz. "Nie lękajmy się takiego aktu. Jezus Chrystus niczego nam nie zabiera, a wszystko daje. Jego panowanie nikomu nie zagraża, bo wyraża się przez miłość, która została ukrzyżowana" - podkreślił.

Reklama

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana zostanie ogłoszony po mszy św. przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego.

Z racji uroczystości, która jest jednocześnie zwieńczeniem nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz 1050. rocznicy chrztu Polski, prezydent Andrzej Duda podarował sanktuarium ozdobny Ewangeliarz, używany podczas tej liturgii. W Łagiewnikach jest co najmniej kilkadziesiąt tysięcy wiernych.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy