Reklama

Afera Tajstera zaszkodzi wizerunkowi Krakowa

Dzisiaj w południe Jacek Majchrowski odwołał Jana Tajstera ze stanowiska dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Krakowscy politycy jednogłośnie oceniają decyzję prezydenta za słuszną. Jednocześnie zwracają uwagę na to, że sprawa mocno nadszarpnęła wizerunek miasta.

- Trzeba się cieszyć z decyzji prezydenta, ona jest dobra - komentuje decyzję o odwołaniu Jana Tajstera w rozmowie z Interią Ireneusz Raś, lider małopolskiej PO.

Raś próbuje zrozumieć, jak doszło do tego, że Tajster został dyrektorem miejskiej jednostki. - Jak ktoś kiedyś poznał Jana Tajstera, to wie, że to jest osoba niesamowicie zdecydowania i z grubą skórą, to znaczy nie przejmuje się niczym. Myślę, że on przed, w trakcie, i po konkursie, prezentował się jako osoba bardziej pokrzywdzona. To trafiło w miękkie serce prezydenta, które dobrze, że dzisiaj w nieco twardsze zostało zamienione - mówi Raś.

Reklama

W rozmowie z Interią, lider małopolskiej PO zwraca uwagę, że afera z Janem Tajsterem nie pomogła wizerunkowi Krakowa. - Uważam, że dobrze, że schodzimy z tego tematu w mieście, bo Kraków musi się rozwijać bez takich kontrowersji - tłumaczy w rozmowie z Interią poseł.

Do decyzji o odwołaniu Jana Tajstera odniósł się też na Facebooku Łukasz Gibała, który apelował o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania Majchrowskiego. "Dobrze, że prezydent Jacek Majchrowski opamiętał się w sprawie Jana Tajstera. Nie zmienia to faktu, że całe to zamieszanie mocno nadszarpnęło wizerunek Krakowa" - napisał na Facebooku poseł.

Z kolei krakowscy przedstawiciele partii Razem, która również, razem z inicjatywą Kraków przeciw Igrzyskom, domagała się referendum, uważają, że odwołanie Tajstera nie rozwiązuje sprawy. "Polskie samorządy doświadczają wielu patologii wynikających m.in. z rządów niezatapialnych burmistrzów i prezydentów, popieranych przez 'z wykształcenia prezesów' i nieuczciwy biznes. Jan T. jest tylko objawem głębokiej choroby" - czytamy w zamieszczonym na Facebooku oświadczeniu.

Zamieszanie wokół Jana Tajstera trwało od tygodnia. Dzisiaj Jacek Majchrowski zdecydował o odwołaniu urzędnika ze stanowiska dyrektora ZIKiT.

Przeciw Tajsterowi toczy się 12 postępowań. Jest oskarżony m.in o korupcję, przekraczanie uprawnień, mobbing i molestowanie seksualne.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jan Tajster | Jacek Majchrowski | ZIKiT | Kraków

Reklama

Reklama

Reklama