Reklama

Reklama

9 czerwca 2016: Fakty dnia

Burzliwa debata w Sejmie, "tajemniczy okręt podwodny" u wybrzeży Szwecji i kolejne zamachy w Bagdadzie. Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się dziś w kraju i na świecie.

Burzliwa debata w Sejmie, "tajemniczy okręt podwodny" u wybrzeży Szwecji i kolejne zamachy w Bagdadzie. Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się dziś w kraju i na świecie.Burzliwa debata w Sejmie ws. projektów ustawy o TK

- Jesteśmy elastyczni i wychodzimy naprzeciw głosom krytyki i pewnym oczekiwaniom. Kompromis to jest również zrobienie pewnych kroków w tył, i tego samego dziś oczekujemy od opozycji - mówił w Sejmie Stanisław Piotrowicz, przedstawiając projekt ustawy o TK autorstwa PiS. - Nie damy się ograć w sprawie Trybunału Konstytucyjnego - powiedział z kolei Grzegorz Schetyna (PO) podczas sejmowej debaty.

Więcej na ten temat TUTAJ

Reklama

"Tajemniczy okręt podwodny" u wybrzeży Szwecji

Jak informował szwedzki dziennik "Svenska Dagbladet", u wybrzeży kraju pojawił się "tajemniczy okręt podwodny". Dziennikarze gazety powoływali się na źródła w wojsku.

Więcej na ten temat TUTAJ

Kolejne zamachy w Bagdadzie. Zginęły 22 osoby

Co najmniej 22 osoby zginęły, a ponad 70 zostało rannych w dwóch zamachach bombowych przeprowadzonych w czwartek w Bagdadzie. Do ataków doszło na jednej z ulic handlowych oraz w pobliżu wojskowego punktu kontrolnego - poinformowała iracka policja.

Więcej na ten temat TUTAJ

Ministerstwo Środowiska zapowiada zawiadomienie do prokuratury ws. Rospudy

Ministerstwo Środowiska złoży do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z zanikiem gatunków i siedlisk priorytetowych w dolinie Rospudy - zapowiedział w czwartek minister środowiska Jan Szyszko.

Więcej na ten temat TUTAJ

Kłodzko: W ratuszu znaleziono złoto dla powodzian

W kłodzkim ratuszu (woj. dolnośląskie) znaleziono złote kolczyki i pierścionki. Kosztowności zostały podarowane przez jubilerów w trakcie powodzi w 1997 roku. Później ukryto je w kasie pancernej kłodzkiego ratusza. Schowano i zapomniano. Urzędnicy znaleźli je teraz, po niemal 20 latach.

Więcej na ten temat TUTAJ

Oficjalny program wizyty papieża Franciszka w Polsce

Papież będzie w Polsce od 27 do 31 lipca. Odwiedzi Kraków, Jasną Górę i Oświęcim - poinformował w czwartek koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży bp Damian Muskus. Nowym punktem jest m.in. spotkanie z dziećmi w szpitalu w Krakowie-Prokocimiu.

Szczegóły wizyty papieża znajdziesz TUTAJ

Witold Waszczykowski: Zrzekam się mandatu do Parlamentu Europejskiego

Szef MSZ Witold Waszczykowski powiedział w czwartek, że zrzeka się mandatu do Parlamentu Europejskiego. Jak zaznaczył, w Polsce może realizować program Prawa i Sprawiedliwości jako minister spraw zagranicznych.

O szczegółach decyzji ministra przeczytasz TUTAJ

Unijne źródła: Będzie kolejna rezolucja o Polsce

Parlament Europejski zamierza w lipcu ponownie zająć się Polską. W czwartek zapadła wstępna decyzja, by debatę i rezolucję o sytuacji w Polsce włączyć do porządku obrad lipcowej sesji plenarnej w Strasburgu - potwierdził PAP rzecznik PE Jaume Duch.

Więcej na ten temat TUTAJ

TVP Info: Odnaleziono zaginione dokumenty z teczki osobowej Jaruzelskiego

W aktach odkrytych kilka miesięcy temu w domu generała Jaruzelskiego są m.in. dokumenty, które zniknęły z jego teczki personalnej oficera Ludowego Wojska Polskiego - nieoficjalnie poinformowała TVP Info.

Więcej na ten temat TUTAJ

Pod Moskwą rozbił się myśliwiec

Pod Moskwą rozbił się w czwartek myśliwiec Su-27 należący do rosyjskich sił powietrznych; pilot zginął - poinformowało ministerstwo obrony Rosji. Według źródła agencji TASS maszyna należała do zespołu akrobacji lotniczej "Russkije Witiazi".

Więcej na ten temat TUTAJ

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Danii

- Absolutnie nie uważam, aby Rosja była naszym wrogiem; jest przede wszystkim naszym sąsiadem o nieporównywalnie większym potencjale militarnym i państwem, które w ostatnich latach prowadzi imperialną politykę - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek po rozmowie z duńskim premierem Larsem Lokkem Rasmussenem.

Więcej na ten temat TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy