Reklama

Reklama

7 listopada 2017: Fakty dnia

Samopodpalenie w Rzeszowie, niecodzienne zeznania przed komisją ds. Amber Gold i groźby Donalda Trumpa. Zobacz, co działo się dziś w Polsce i na świecie.

Mężczyzna podpalił się przed sądem w Rzeszowie

Przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie podpalił się mężczyzna. Ciężko poparzony trafił do szpitala - poinformowała rzeczniczka podkarpackiej policji Marta Tabasz-Rygiel.

Mężczyznę znaleziono ok. 150 metrów od budynku sądu rejonowego, który znajduje się przy ul. Kustronia. Mówi się, że powodem były względy osobiste.

Mężczyzna, który podpalił się w Rzeszowie, miał powiedzieć ratującym go policjantom: "Nie chce mi się żyć". Obok niego leżała bańka po paliwie, którym się prawdopodobnie oblał.

Policja prosi o kontakt osoby, które widziały wtorkowe zdarzenie.

Więcej TUTAJ

Reklama

Amber Gold: Kompromitujące zeznania byłej policjantki
"Nie poradziłam sobie może z tą sprawą, natomiast intencje miałam naprawdę dobre" - zeznała była funkcjonariuszka Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku Anna Fołta-Nowacka przed komisją śledczą. Przyznała, że nie miała żadnego doświadczenia w sprawach dotyczących działalności bankowej bez zezwolenia.

"Pani ośmiesza Komendę Wojewódzką Policji tym, co pani mówi" - oceniła przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann.

Więcej TUTAJ

Madryt wycofuje policję z Katalonii

W ramach operacji "Kopernik" w ostatnich tygodniach w Katalonii przebywały dodatkowe siły policji wysłane przez rząd w Madrycie. Hiszpańskie media podały we wtorek, że rząd centralny Mariano Rajoya rozpoczął stopniowe ich wycofywanie z regionu.

W tym tygodniu do macierzystych ośrodków powróci 30 proc. policjantów przebywających obecnie w Katalonii.

Więcej TUTAJ

Koalicja łączy siły?

"Jesteśmy potencjalnie skłonni pójść razem w wyborach samorządowych" - powiedział we wtorek lider Nowoczesnej Ryszard Petru po spotkaniu przedstawicieli opozycji.

Podkreślił, że opozycję łączy m.in. poszanowanie konstytucji oraz wartości europejskie.

Więcej TUTAJ

Trump: USA są gotowe, by użyć siły przeciw Korei PółnocnejUSA są gotowe użyć "pełnego zakresu swoich możliwości wojskowych", by bronić siebie i swoich sojuszników przed zagrożeniem ze strony reżimu północnokoreańskiego - powiedział prezydent Donald Trump, przebywający z wizytą w Korei Południowej.

Więcej TUTAJ

Australia: Auto wjechało w szkołę. Zginęło dwoje dzieci

Dwoje małych dzieci zginęło, a troje zostały ciężko rannych po tym, jak samochód wjechał w budynek szkoły w Sydney. Świadkowie i służby ratunkowe donoszą o chaosie, który panował na miejscu zdarzenia.

Więcej TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy