Reklama

Reklama

6 maja: Fakty dnia

Zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń dnia z kraju i ze świata.

Sobotnie marsze w stolicy

Marsz narodowców przeciw KOD pod hasłem "Odwagi, Polsko!" rozpocznie się o godz. 11.00 w praskiej katedrze św. Floriana, skąd po mszy za ojczyznę uczestnicy manifestacji przejdą na drugą stronę Wisły mostem Śląsko-Dąbrowskim przez Plac Zamkowy do pomnika kard. Stefana Wyszyńskiego przy Krakowskim Przedmieściu.

Również 7 maja w stolicy będzie obchodzony Dzień Europy. Wspólny marsz pod hasłem "Jesteśmy i będziemy w Europie" organizują Komitet Obrony Demokracji, PO, Nowoczesna, PSL, Stowarzyszenie Inicjatywa Polska oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego. Marsz ma rozpocząć się o godz. 13.00 przed siedzibą TK przy al. Szucha i przejść na plac Piłsudskiego.

Reklama

W tym dniu, w ramach Dnia Europy, w południe ulicami stolicy przejdzie też Parada Schumana.

Zobacz także

"To marsz, na którego czele będą szły partyjne pasożyty"

Wspólny apel opozycji i KOD

CZYTAJ DALEJ

Pogrzeb abp. Gocłowskiego

W Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie odbyła w piątek msza św. pogrzebowa w intencji abp. seniora archidiecezji gdańskiej Tadeusza Gocłowskiego. Nabożeństwu z udziałem Episkopatu Polski przewodniczył metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

Arcybiskup Gocłowski miał 84 lata. Na czele gdańskiej diecezji, a następnie archidiecezji hierarcha stał przez 24 lata - od 1984 do 2008 roku, kiedy to przeszedł na emeryturę. W tym roku przypada 60. rocznica jego święceń kapłańskich i 33. święceń biskupich.

Zobacz zdjęcia z pogrzebu abp. Gocłowskiego

CZYTAJ DALEJ

Matura z języka angielskiego

Ponad 250 tysięcy maturzystów pisało w piątek maturę z języka angielskiego. Ten język obcy był jednocześnie najczęściej wybieranym przedmiotem zdawanym na poziomie rozszerzonym.

Sprawdź rozwiązania (poziom podstawowy): Matura 2016 z języka angielskiego (podstawa)

Sprawdź rozwiązania (poziom rozszerzony): Matura 2016 z języka angielskiego (rozszerzenie)

CZYTAJ DALEJ

PiS proponuje zmiany w KRS

Zmiana zasad wyboru sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa, wygaszenie kadencji obecnych członków tego ciała oraz zakaz łączenia funkcji prezesa lub wiceprezesa sądu z członkostwem w Radzie - to tylko niektóre zmiany, jakie przewiduje rządowy projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Sebastian Kaleta tłumaczy, że nowelizacja ustawy ma zapewnić transparentność decyzji zapadających w Radzie. - Przypomnę, że dziś członków KRS wybierają przedstawiciele sądów apelacyjnych, okręgowych, czyli prezesi tych sądów. My proponujemy, by każdy sędzia w Polsce mógł głosować i zgłaszać swoją kandydaturę na członka KRS - powiedział Kaleta.

Kliknij i dowiedz się więcej nt. proponowanych zmian

CZYTAJ DALEJ

Dotacje ministra zdrowia pod lupą

Platforma Obywatelska chce, by CBA i Najwyższa Izba Kontroli sprawdziły legalność i okoliczności przyznania przez ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła 16 mln zł dla Naczelnej Izby Lekarskiej oraz by zbadały zamówienia publiczne udzielane przez NIL w latach 2006-2016.

O wnioskach skierowanych do Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Najwyższej Izby Lekarskiej poinformowali w piątek w Sejmie posłowie PO Zbigniew Konwiński i Maria Małgorzata Janyska.

Platforma zawiadamia CBA i NIK - dowiedz się więcej!

CZYTAJ DALEJ

Aukcja w Janowie odbędzie się

Na aukcji Pride of Poland w Janowie Podlaskim zostaną wystawione 54 konie - poinformowała Agencja Nieruchomości Rolnych. Impreza odbędzie się w połowie sierpnia.

Wiceprezes Agencji Karol Tylenda zapewnia, że aukcja odbędzie się zgodnie z planem. Zapewnił, że przygotowaniami ze strony Agencji zajmuje się fachowa kadra pracowników. Stroną logistyczną ma się zająć firma Międzynarodowe Targi Poznańskie, która zastąpi dotychczasowego organizatora firmę Polturf.

Kliknij i dowiedz się więcej nt. aukcji

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy