Reklama

Reklama

31 sierpnia 2016: Fakty dnia

Przedstawiamy podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia w kraju i na świecie.

Echa brutalnego zabójstwa Polaka w Wielkiej Brytanii

Dyrektor biura prasowego polskiego MSZ Rafał Sobczak zapewnił, że rodzina Polaka zabitego w Harlow otrzyma wsparcie od polskich władz. Spotkają się z nią ambasador i konsul. 

Brytyjska policja apeluje do świadków zdarzenia o kontakt. Czytaj więcej

Sprawę zamordowania Polaka komentuje też brytyjska prasa. Dzienniki stawiają pytanie, czy było to zabójstwo na tle narodowościowym. Zwracają też uwagę, że w okolicy od jakiegoś czasu panowała napięta atmosfera. Zobacz komentarze w brytyjskiej prasie 

Przypomnijmy, że 40-letni Polak został zamordowany, a jego 43-letni towarzysz ciężko ranny w ataku grupy nastolatków w miejscowości Harlow na południowym wschodzie Anglii. 

Reklama

Obchody rocznicy Sierpnia '80

Dziś przypada 36. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych. W głównych uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz państwowych z prezydentem Andrzejem Dudą i premier Beatą Szydło na czele.

"Sierpień 1980 r. to był czas, gdy Polacy poczuli się wolni, gdy dzięki determinacji, dzięki zaangażowaniu tych wszystkich, którzy w stoczni potrafili sprzeciwić się władzy, potrafili upomnieć się o prawa pracownicze, o godność, zrobiono pierwszy krok ku wolności" - powiedziała premier podczas uroczystości przed pomnikiem Anny Walentynowicz w Gdańsku. Czytaj więcej

Pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców kwiaty złożył Lech Wałęsa wraz z politykami PO. Zobacz, co powiedział były prezydent

Z kolei prezes PiS Jarosław Kaczyński napisał list, który został odczytany podczas uroczystości w sali BHP Stoczni Gdańskiej. Czytaj więcej

Ewakuacja lotniska we Frankfurcie 

Ewakuacja lotniska była konieczna, po tym jak jedna osoba przedostała się do strefy chronionej bez poddania się wymaganym procedurom bezpieczeństwa.

Rzeczniczka niemieckiej policji oświadczyła, że w związku z incydentem zatrzymano podejrzaną kobietę, która jest przesłuchana. Więcej TUTAJ

PiS traci poparcie. Sondaż IBRiS dla "Rzeczpospolitej"

Gdyby wybory odbywały się w minioną niedzielę, na PiS zagłosowałoby 29 procent wyborców. Partia rządząca straciła w ciągu miesiąca 3 punkty procentowe.   

Za PiS plasuje się Nowoczesna, na którą głos oddałoby 19 proc. wyborców.

Na trzecim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z 17 proc. poparciem. Zobacz, które partie znalazłyby się jeszcze w SejmieCzeczeni opuścili polsko-białoruską granicę

Czeczeni, którzy od poniedziałku gromadzili się po białoruskiej stronie przejścia granicznego Brześć-Terespol i chcieli wjechać do Polski, rozeszli się. 

O zakończeniu zgromadzenia poinformowały niezależne białoruskie media, powołując się na Romana Kiślaka, lokalnego obrońcę praw człowieka. Czytaj więcej

Nowe fakty ws. afery reprywatyzacyjnej

Jak ustaliło TVN24, żona adwokata Grzegorza Majewskiego, który wraz z dwoma innymi osobami przejął działkę na placu Defilad (przedwojenny adres: Chmielna 70) o wartości ok. 160 mln zł, pracowała w ratuszu w Biurze Gospodarki Nieruchomościami - czyli wydziału, który zajmuje się zwrotami nieruchomości. 

Katarzyna Majewska została przyjęta na zastępstwo do działającego przy ratuszu biura w 2011 roku, przez ówczesnego dyrektora Marcina Bajkę. Potem wygrała konkurs i została zatrudniona na stałe - informuje TVN24. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy