Reklama

Reklama

3 października 2017: Fakty Dnia

Przedstawiamy wieczorne podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia w kraju i na świecie.

Materiały wybuchowe i broń w domu sprawcy masakry w Las Vegas

59 osób zabitych i 527 rannych. To najnowszy tragiczny bilans wczorajszej strzelaniny podczas koncertu muzyki country w Las Vegas. W pokoju hotelowym sprawcy masakry oraz w jego domu policja znalazła potężny arsenał broni.

Reklama

Sprawcą masakry jest 64-letni Stephen Paddock, licencjonowany pilot, amator polowań. Mężczyzna przez 10 minut z krótkimi przerwami strzelał z dwóch hotelowych okien na 32. piętrze do tłumu 20 tysięcy widzów słuchających występu piosenkarza Jasona Aldeana. Gdy policyjne siły specjalne, wysadzając w powietrze drzwi, wkroczyły do jego pokoju, sprawca już nie żył. 

Więcej na ten temat

Katalonia: Strajk generalny na znak protestu

W Katalonii rozpoczął się jednodniowy strajk generalny. Jego organizatorami są związki zawodowe, organizacje społeczne i partie polityczne. Strajk jest protestem przeciwko użyciu przez policję przemocy wobec głosujących w niedzielnym referendum niepodległościowym. Według ostatnich danych katalońskich szpitali, rannych i pobitych zostało prawie 900 osób.

O północy emisję wstrzymały wszystkie kanały katalońskiej telewizji. A na stronach internetowych gazet zamieszczane są tylko krótkie informacje o wydarzeniach. Zamilkły też stacje radiowe.

Więcej na ten temat

Francja: Ładunek wybuchowy w Paryżu. Seria zatrzymań

Przed budynkiem mieszkalnym w Paryżu znaleziono ładunek wybuchowy, w związku ze sprawą zatrzymano pięć osób, w tym jedną, która się "zradykalizowała" - poinformował we wtorek w radiu France Inter minister spraw wewnętrznych Francji Gerard Collomb. Ładunek znaleziono w ekskluzywnej dzielnicy miasta.

Jak sprecyzował szef francuskiego MSW, ładunek znaleziono w nocy z piątku na sobotę w ekskluzywnej, 16. dzielnicy Paryża, co według niego oznacza, że Francja wciąż jest zagrożona atakami terrorystycznymi. W hallu budynku i przed nim znaleziono kilka butli z gazem wyposażonych w zapalnik.

Więcej na ten temat

Ogłoszono laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki

Tegoroczną Nagrodę Nobla przyznano Rainerowi Weissowi, Barry C. Barishowi i Kipowi S. Thorne, dzięki którym powstał detektor LIGO i po raz pierwszy zaobserwowano fale grawitacyjne - echo zderzenia odległych czarnych dziur.

Nagroda Nobla w tym roku wynosi 9 milionów koron (ok. 940 tys. euro). Połowę otrzyma urodzony w Niemczech, 85-letni Rainer Weiss, związany z projektem LIGO/VIRGO Collaboration i pracujący w Massachusetts Institute of Technology (MIT) w Cambridge.

Więcej na ten temat

Ujawniono tożsamość napastnika z Marsylii

Mężczyzna, który w niedzielę zabił nożem dwie młody kobiety na dworcu kolejowym w Marsylii, najpewniej był Tunezyjczykiem mieszkającym we Włoszech - oświadczył we wtorek francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb.

Collomb powiedział w radiu France-Inter, że napastnik miał prawo pobytu we Włoszech i ważny paszport tunezyjski.

Więcej na ten temat

Kaczyński: Być może Tusk milczy, bo zorientował się, co wiedzą prokuratorzy

"Zastanawia mnie brak aktywności przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Być może zorientował się, jak dużo wiedzą o jego rządach prokuratorzy i ten fakt wpłynął na ograniczenie jego aktywności" - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości poruszył też inne kwestie, m.in. reparacji.

Prezes PiS nawiązał do działalności szefa RE w związku z wygaśnięciem programu Komisji Europejskiej dotyczącego przyjmowania uchodźców z Grecji i Włoch, który zobowiązywał państwa członkowskie do przyjmowania osób relokowanych.

Więcej na ten temat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje