Reklama

3 października 2016: Fakty dnia

"Czarny protest" na ulicach polskich miast, ujawnione maile sędziów TK i reakcja KE na referendum na Węgrzech. Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się dziś w kraju i na świecie.

"Czarny protest" na ulicach polskich miast

Dziś, oprócz akcji polegającej na ubraniu się na czarno oraz rezygnowaniu kobiet z pracy poprzez wykorzystywanie przez nich prawa do odebrania dnia wolnego "na żądanie", w kilkudziesięciu miastach w całym kraju odbyły się manifestacje - obok Warszawy m.in. we Wrocławiu, Łodzi, Krakowie i Gdańsku.

Więcej na ten temat TUTAJ

TVP Info ujawnia maile sędziów TK

Prezes Andrzej Rzepliński, wiceprezes Stanisław Biernat i sędzia Piotr Tuleja z Trybunału Konstytucyjnego zdawali sobie sprawę z konsekwencji działań podejmowanych przez poprzedni rząd w kwestii poprawki do projektu uchwały, pozwalającej na obsadzenie większej liczby miejsc w TK kandydatami Platformy Obywatelskiej. Tak wynika z mailowej korespondencji między sędziami, do której dotarł serwis TVP Info.

Więcej na ten temat TUTAJ

Reklama

Przyznano Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii

Tegoroczna Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny została przyznana Yoshinorowi Ohsumiemu za jego odkrycia w dziedzinie badania mechanizmów autofagii.

Szczegóły odkrycia sprawdź TUTAJ

KE o referendum na Węgrzech

"Szanujemy wolę Węgrów, zarówno tych, którzy głosowali, jak i tych, którzy nie głosowali" w referendum - w ten sposób rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas skomentował wyniki głosowania w sprawie kwot osiedlania uchodźców w Unii Europejskiej.

Więcej na ten temat TUTAJ

Sondaż IBRiS: PiS ze spadkiem poparcia

Spór wokół zmian w prawie regulującym przerywanie ciąży może mieć dla PiS niedobre skutki - czytamy w "Rzeczpospolitej". Dziennik opublikował najnowszy sondaż poparcia, wg którego partia rządząca notuje spadek.

"Na którą z partii oddał(a)by pan/pani swój głos?" - odpowiadając na to pytanie 29 proc. wskazało na Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała jednak spadek w porównaniu z poprzednim badaniem na poziomie 3 procent.

Więcej na ten temat TUTAJ 

Jan Wyrowiński opuszcza szeregi PO

Jan Wyrowiński - były wicemarszałek Senatu i opozycjonista PRL odszedł z Platformy Obywatelskiej. Decyzja Konwencji Programowej w sprawie IPN-u sprawiła, że o rozstaniu z PO muszę poinformować publicznie - napisał na swoim profilu na Facebooku.

Więcej na ten temat TUTAJ

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy