Reklama

Reklama

27 września: Fakty dnia

Interwencja ministra Ziobry w sprawie wyroku zabójstwa 15-letniej Wiktorii z Krapkowic, sondaż poparcia dla prezydenta Dudy i parlamentu, a także eksplozje przed meczetem i centrum kongresowym w Dreźnie. Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się dziś w kraju i na świecie.

Polacy ocenili prezydenta i parlament

​Prezydenturę Andrzeja Dudy pozytywnie ocenia 53 proc. ankietowanych, negatywnie - 37 proc. - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Krytyczną opinię o Sejmie ma 57 proc. badanych, a pozytywną - 27 proc. Senat negatywnie oceniło 46 proc. respondentów, pozytywną ocenę wystawiło - 26 proc.

Więcej na ten temat TUTAJ

Seria eksplozji w Dreźnie

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do eksplozji ładunków wybuchowych przed meczetem i centrum kongresowym w Dreźnie - poinformowała policja w stolicy Saksonii. Nikt nie odniósł obrażeń.

Więcej na ten temat TUTAJ

Reklama

Wyrok ws. zabójstwa 15-latki. Ziobro interweniuje

Prokuratura z pewnością skieruje apelację od wyroku w sprawie zabójstwa 15-letniej Wiktorii z Krapkowic - zapowiedział minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Sprawca zabójstwa został skazany przez opolski sąd na 14 lat więzienia.

Więcej o tej sprawie TUTAJ

Wznowiono poszukiwania Bena Needhama

Brytyjska policja rozpoczęła nowe poszukiwania malucha z Wielkiej Brytanii, który zaginął ponad dwie dekady temu na greckiej wyspie Kos - poinformowała AFP.

Więcej na ten temat TUTAJ

Incydent z udziałem rosyjskiego bombowca

Twierdzenia ministerstwa spraw zagranicznych Islandii o zbliżeniu się rosyjskich bombowców do samolotu pasażerskiego nad Morzem Norweskim są wytworem fantazji - oświadczył we wtorek rzecznik ministerstwa obrony Rosji Igor Konaszenkow.

Według islandzkiego MSZ trzy bombowce strategiczne Tu-160 przecięły w czwartek kurs lecącego z Reykjaviku do Sztokholmu samolotu pasażerskiego, przelatując od 1800 do 2700 metrów poniżej niego.

Więcej na ten temat TUTAJ
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje