Reklama

Reklama

27 października: Fakty dnia

Przedstawiamy zestawienie najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata.

Polska odpowiedziała Komisji Europejskiej na jej zalecenia w sprawie rządów prawa. Dziś mija termin, w którym Bruksela oczekiwała reakcji ze strony Warszawy. Z informacji Polskiego Radia wynika, że dokument, który został wysłany do Komisji liczy 10 stron.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Trzęsienie ziemi we Włoszech


Do ponad 4 tysięcy wzrosła liczba osób pozbawionych dachu nad głową we włoskim regionie Marche po środowym trzęsieniu ziemi. Nowy bilans podały w czwartek lokalne władze. Wcześniej informowano o około 2-3 tysiącach ludzi, którzy wymagają pomocy.

Reklama

W rezultacie dwóch silnych wstrząsów, których epicentrum znajdowało się koło miasta Macerata, nikt nie zginął.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Jest porozumienie ws. CETA

Przedstawiciele belgijskiego rządu federalnego i regionów porozumieli się w sprawie spornych punktów, które uniemożliwiały zgodę Belgii na zawarcie umowy o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą (CETA) - podał premier Belgii Charles Michel.

Michel powiedział, że w odpowiedzi na zastrzeżenia wobec umowy CETA, wyrażane przez Walonię, region Brukseli i wspólnotę francuskojęzyczną, uzgodniona została wspólna deklaracja. Została ona przekazana organom UE: Radzie Europejskiej i Komisji Europejskiej, bowiem belgijskie porozumienie musi zostać zaakceptowane przez pozostałych partnerów unijnych.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Afera reprywatyzacyjna: Zawiadomienia do prokuratury

Władze Warszawy złożyły w ostatnim czasie kilkanaście zawiadomień do prokuratury ws. zwrotu nieruchomości w mieście - przekazała Agnieszka Kłąb ze stołecznego ratusza.

"Składamy doniesienia wszędzie tam, gdzie pojawiają się wątpliwości" - zapewniła Kłąb. Wskazała m.in. na trzy doniesienia złożone przez ratusz 30 sierpnia, jedno z nich dotyczyło możliwości popełnienia przestępstwa przez byłą urzędniczkę Ministerstwa Sprawiedliwości Marzenę K.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Nowe ustalenia ws. tragedii w Zgorzelcu

Są nowe ustalenia w sprawie rodzinnej tragedii, do której doszło w Zgorzelcu. Z przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że przyczyną śmierci ojca i trójki dzieci były wielonarządowe urazy, które powstały wskutek wypadku. Wiadomo też, że dzieci miały zapięte pasy. Wcześniej śledczy ustalili, że żona mężczyzny została zamordowana.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.
 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy