Reklama

Reklama

26 kwietnia 2016: Fakty dnia

Sąd Najwyższy zdecydował, że będzie respektował orzeczenia TK, prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą obrotu ziemią, a przedstawiciele Watykanu wizytowali miejsca, w których odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się dziś w kraju i na świecie.

Sąd Najwyższy zdecydował, że będzie respektował orzeczenia TK, prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą obrotu ziemią, a przedstawiciele Watykanu wizytowali miejsca, w których odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się dziś w kraju i na świecie.Sąd Najwyższy będzie respektował orzeczenia TK

Zgromadzenie Ogólne Sądu Najwyższego przyjęło uchwałę, zgodnie z którą Sąd Najwyższy będzie stosował orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, nawet jeśli nie będą publikowane - poinformował we wtorek TVN 24.

Więcej na ten temat TUTAJ

Szwedzkie służby w stanie gotowości

Szwedzkie służby specjalne SAPO poinformowały we wtorek, że sprawdzają informacje o zamachu planowanym przez Państwo Islamskie (IS). Iracki wywiad twierdzi, że do Szwecji przedostali się islamiści chcący przeprowadzić atak w Sztokholmie - podały media. W związku z powyższą informacją, szwedzkie służby zostały postawione w stan gotowości.

Reklama

Więcej na ten temat TUTAJ

Prezydent podpisał ustawę dot. obrotu ziemią

Wstrzymanie sprzedaży państwowych gruntów na 5 lat i nowe zasady prywatnego obrotu ziemią - wprowadza ustawa podpisana we wtorek przez prezydenta. Ziemię rolną będzie mógł kupić tylko rolnik indywidualny, a prawo pierwokupu będzie miała ANR; nie obejmie to dziedziczenia przez bliskich.

Więcej na ten temat TUTAJ

Kornel Marawiecki tworzy nowe koło poselskie

Kornel Morawiecki tworzy w Sejmie własne koło poselskie. Na konferencji prasowej w Łodzi poseł wyraził nadzieję, że powstanie ono na najbliższej sesji parlamentarnej.

Więcej na ten temat TUTAJ

Delegacja z Watykanu z wizytą w Polsce

Przedstawiciele Watykanu wizytowali we wtorek miejsca, które podczas lipcowej wizyty w Polsce odwiedzi papież Franciszek. Dowódca Korpusu Żandarmerii Watykańskiej Domenico Giani oglądał m.in. krakowskie Błonia i Campus Misericordiae powstający w Brzegach pod Wieliczką.

Więcej na ten temat TUTAJ

Mija 30 lat od katastrofy w Czarnobylu

Mija trzydziesta rocznica awarii w elektrowni atomowej w Czarnobylu na terenie dzisiejszej Ukrainy. Była to największa katastrofa w historii energetyki jądrowej. Co do wpływu tego zdarzenia na życie i zdrowie ludzi nie ma zgody do dziś.

Więcej na ten temat TUTAJ

Przeczytaj także relację dziennikarza Interii z Zony - zamkniętego terenu, z którego tuż po katastrofie wysiedlono całą ludność


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy