Reklama

Reklama

26 czerwca 2017: Fakty Dnia

Zobacz, co ciekawego w kraju i na świecie wydarzyło się w poniedziałek!

Pierwsze przesłuchania przed komisją ds. reprywatyzacji

Po 8 godzinach obrad komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w stolicy zakończyła w poniedziałek swą pierwszą rozprawę. Przesłuchano dwóch świadków, trzeci odmówił zeznań, za co został ukarany grzywną. Szef komisji Patryk Jaki zarządził przerwę do 29 czerwca.

Były urzędnik stołecznego ratusza Krzysztof Śledziewski podtrzymał w poniedziałek przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w stolicy, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ingerowała w jedno z postępowań reprywatyzacyjnych.

Więcej TUTAJ

Podczas składania wyjaśnień dochodziło też do przepychanek słownych. Szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki pytał w nietypowy sposób byłego p.o. wiceszefa stołecznego BGN Jerzego Mrygonia o akt notarialny.

"Czy gdyby z panem Maciejem Marcinkowskim akt notarialny podpisała Pszczółka Maja to urząd też by taki akt przyjął? - zapytał Jaki. "Gdyby było to udokumentowane, to tak" - odparł Mrygoń.
Więcej TUTAJ

Reklama

Incydent w Radomiu. Będzie tylko gorzej?

Nie milkną echa sobotniego incydentu w Radomiu. Politycy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej nie kryją oburzenia. "Nie rozumiemy dlaczego na miesięcznicy mamy 1800 policjantów, a w Radomiu, na manifestacji, nie ma ani jednego" - komentuje Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.

Więcej TUTAJ

Sprawę skomentował też wicepremier Jarosław Gowin, dla którego sobotnie starcia to "dzwonek alarmowy".

Więcej TUTAJ

Pracownicy sanepidu grożą strajkiem

- Na razie ogłosiliśmy pogotowie strajkowe, ale jak będzie trzeba, to wyjdziemy pod Sejm i będziemy mocno artykułować, że absolutnie nie zgadzamy się na taką reformę. To już nie chodzi tylko o ratunek dla sanepidu, ale o konsumentów - mówi w rozmowie z Interią Dorota Walczak, przewodnicząca Sekcji Krajowej Pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych NSZZ "Solidarność".

Chodzi o projekt nowej ustawy powołującej Państwową Inspekcję Bezpieczeństwa Żywności. Pracę może stracić nawet 5 tys. osób. Inna sprawa, że samemu sanepidowi grozi likwidacja.

Więcej TUTAJ

DUP podpisała porozumienie z Partią Konserwatywną

Liderka północnoirlandzkiej Demokratycznej Partii Unionistycznej (DUP) Arlene Foster i przywódczyni Partii Konserwatywnej, premier Wielkiej Brytanii Theresa May podpisały w poniedziałek w Londynie porozumienie o poparciu mniejszościowego rządu May.

Krótko po wyborach parlamentarnych z 8 czerwca, w których Partia Konserwatywna straciła bezwzględną większość w Izbie Gmin, May zaczęła zabiegać o poparcie DUP w nadziei, że porozumienie z tą partią pozwoli torysom na utrzymanie władzy dzięki wspieraniu ich rządu w głosowaniach dotyczących wotum zaufania i wydatków budżetowych. Partia Konserwatywna zdobyła 318 mandatów, a DUP 10 w liczącej 650 deputowanych Izbie Gmin.

Więcej TUTAJ

Francja nie uzna aneksji Krymu

Emmanuel Macron spotkał się w Paryżu z Petro Poroszenką i powiedział, że "Francja jest zobowiązana do bronienia suwerenności Ukrainy z jej uznanymi granicami".

Prezydent Francji Emmanuel Macron przyznał, że Francja nie akceptuje aneksji Krymu przez Rosję. Powiedział również, że spodziewa się spotkania w tak zwanym formacie normandzkim w sprawie Ukrainy przed spotkaniem grupy G20 7-8 lipca.

Więcej TUTAJ

Polecamy też:

Dochodzenie prokuratury w sprawie zajść podczas miesięcznicy smoleńskiej

Marek Suski: W Radomiu pobito działacza PiS

'Nie chcemy muzułmańskich imigrantów na Pomorzu'

Proces Wiktora Janukowycza przełożony

Iran: Izolacja Kataru jest nie do zaakceptowania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje