Reklama

Reklama

24 sierpnia 2018: Podsumowanie dnia

Kolejne zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy w sondażu poparcia partii politycznych, problemy z podpisaniem przez prezydenta nominacji na sędziów Sądu Najwyższego, odpowiedź Komisji Europejskiej na groźby Włoch, rezygnacja z terapii chorego na raka senatora McCaina. Co jeszcze wydarzyło się dziś w Polsce i na świecie?

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, Zjednoczona Prawica otrzymałaby 44 proc. poparcia osób deklarujących udział w głosowaniu - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Na PO zagłosowałoby 19 proc., na ruchKukiz'15 - 7 proc., a na PSL - 5 proc.

Pozostałe ujęte w sondażu partie nie przekroczyłyby progu wyborczego - SLD otrzymałoby 4 proc. głosów, Nowoczesna - 3 proc., a partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego oraz Partia Razem po 2 proc.

Więcej informacji tutaj.

Reklama

Iustitia: Prezydent nie może podpisać uchwały KRS

Prezydent Andrzej Duda nie może podpisać w najbliższych dwóch tygodniach nominacji na nowych sędziów Sądu Najwyższego, musi bowiem dać możliwość odwołania się wszystkim kandydatom - wskazało w piątek Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia".

Stowarzyszenie na poparcie tej tezy przedstawiło opinię prawną prof. Jana Zimmermanna z Uniwersytetu Jagiellońskiego - w przeszłości promotora rozprawy doktorskiej prezydenta Andrzeja Dudy.

Więcej informacji tutaj.

Leszek Miller wystartuje w wyborach do europarlamentu?

"Kilka dni temu przeczytałem felieton Rafał Wosia, w którym twierdzi, że lewica i PiS powinny razem budować demokratyczny socjalizm. Nowogrodzka pewnie zatrzęsła się ze śmiechu" - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" były premier i były szef SLD Leszek Miller.

Były premier wskazuje także, że zastanawia się nad swoją polityczną przyszłością. I jak precyzuje, zamierza przemyśleć swój start w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Miller skarży się także na swoją emeryturę, bo jak twierdzi, "skoro byli prezydenci mają ustawowo zapewnioną emeryturę, to byli premierzy też powinni". 

Więcej informacji tutaj.

KE o włoskich groźbach: One nie działają w Europie

"Groźby nie działają w Europie, nie prowadzą do niczego" - powiedział w piątek rzecznik Komisji Europejskiej. To odpowiedź na słowa wicepremiera Włoch Luigi di Maio, który ostrzegł, że jego kraj może przestać płacić składkę do kasy Unii Europejskiej, jeśli nie otrzyma wsparcia w sprawie migracji.

Więcej informacji tutaj.

Wielki pożar lasu pod Berlinem. Setki ewakuowanych

Bardzo szybko rozprzestrzeniający się pożar lasu na południe od Berlina zmusił w czwartek wieczorem blisko 600 osób do opuszczenia swych domów - poinformowała miejscowa policja.

Więcej informacji tutaj.

Finlandia: Autokar spadł z wiaduktu. Nie żyją cztery osoby

Cztery osoby zginęły w pobliżu miasta Kuopio w Finlandii, ponad 300 km na północ od Helsinek, kiedy autokar, którym podróżowały, spadł z wiaduktu na tory kolejowe - poinformowała policja.

Przyczyną wypadku były najprawdopodobniej niesprawne hamulce. 

Więcej informacji tutaj.

Senator McCain przerywa terapię. "To początek końca"

Senator i bohater wojenny John McCain, który cierpi na nowotwór mózgu, przerwał terapię - powiadomiła w piątek jego rodzina. O decyzji zadecydował postęp choroby.

Więcej informacji tutaj.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy