Reklama

Reklama

23 października 2017: Fakty dnia

Przedstawiamy najważniejsze informacje z kraju i ze świata.

Komu Polacy ufają najbardziej?

Prezydent Andrzej Duda cieszy się największym (74 proc.) zaufaniem wśród polskich polityków - wynika z sondażu CBOS. Na kolejnych miejscach są: premier Beata Szydło (58 proc.) oraz Paweł Kukiz (55 proc.).

Liderami rankingu nieufności są: szef MON Antoni Macierewicz (53 proc.) oraz lider PO Grzegorz Schetyna (49 proc.).

Więcej TUTAJ

Psychiatrzy zbadają nożownika ze Stalowej Woli

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu, która prowadzi śledztwo w sprawie piątkowego ataku nożownika w Stalowej Woli wkrótce powoła dwóch biegłych psychiatrów, którzy zbadają podejrzanego - poinformował w poniedziałek rzecznik tamtejszej prokuratury prok. Andrzej Dubiel.

Reklama

Więcej TUTAJ

Waszczykowski: KE jest uprzedzona do Polski

Szef MSZ Witold Waszczykowski powiedział w poniedziałkowym wywiadzie dla "Corriere della Sera", że w kwestii reformy sądownictwa Komisja Europejska jest "uprzedzona" do Polski.

Powtórzył, że Warszawa nie przyjmie uchodźców w ramach relokacji.

Więcej TUTAJ

Dojdzie do rekonstrukcji rządu?

- Myślę, że w okolicach przesilenia listopadowego ten, który rzeczywiście rządzi Polską, będzie pełnił odpowiedzialną funkcję i skończy z polityką prowadzoną z tylnego siedzenia. Kaczyński chowa się za plecami innych osób i czeka na właściwy moment, zamiast odpowiadać za swoje decyzje. To dziwna sytuacja, ale i powtórka z historii - ocenia prof. dr hab. Wojciech Saletra z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Innego zdania jest prof. dr hab. Rafał Chwedoruk, adiunkt w Instytucie Nauk Politycznych UW. - Po co zmieniać, skoro wszystko działa lepiej, niż spodziewali się sami autorzy ustaw i reform?

Nasza analiza TUTAJ

Interia na Sycylii

Nasza dziennikarka Agnieszka Waś-Turecka jest na Sycylii, gdzie odwiedza miejsce, które z perspektywy Europejczyka są kluczowe dla kwestii nielegalnych imigrantów.

Całość korespondencji można śledzić TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy