Reklama

21 września 2018: Fakty dnia

Komentarz prof. Małgorzaty Gersdorf po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim i reakcja szefa rządu na to oświadczenie oraz decyzja Komisji Europejskiej o skardze przeciwko ustawie o Sądzie Najwyższym. Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się dziś w kraju i na świecie.

Gersdorf komentuje spotkanie z premierem

"Ja pozostaję nadal pierwszym prezesem Sądu Najwyższego, z mocy konstytucji" - oświadczyła w piątek I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf.

"Podczas spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim przedstawiłam mu swoje stanowisko co do warunków brzegowych - sędziowie zwolnieni z uwagi na 65. rok życia będą powracać na swoje stanowiska, a ja pozostaję I prezesem Sądu Najwyższego - poinformowała Małgorzata Gersdorf na piątkowej konferencji prasowej.

Więcej informacji tutaj.

Reklama

Premier: Trzymam się naszych ustaleń

"Jak się z kimś umawiam, to nie przekazuję informacji dalej, dotrzymuję słowa i trzymam się naszych ustaleń" - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki, pytany o oświadczenie prof. Małgorzaty Gersdorf, które wydała po spotkaniu z szefem rządu.

Więcej informacji tutaj.

Donald Trump wprowadza sankcje

Prezydent Donald Trump wydał w czwartek rozporządzenie wykonawcze przewidujące objęcie amerykańskimi sankcjami gospodarczymi dodatkowo 33 rosyjskich i po raz pierwszy 2 chińskich podmiotów prawnych - zarówno osób prawnych jak i fizycznych.

Więcej informacji tutaj.

Reuters: Sprawa Sądu Najwyższego trafi do TSUE

Jak podała agencja Reuters, powołując się na źródła w Komisji Europejskiej, KE podjęła decyzję o skierowaniu skargi przeciwko ustawie o Sądzie Najwyższym do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Reformy sądowe w Polsce, według urzędników UE, mogą zagrozić niezależności polskiego sądownictwa.

Więcej informacji tutaj.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy