Reklama

Reklama

2 maja 2016 r.: Fakty dnia

Przedstawiamy wieczorne podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia w Polsce i na świecie.

Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego

Dzisiaj w Sejmie odbyła się konferencja z okazji Dnia Flagi, zorganizowana przez Prawo i Sprawiedliwość. Centralnym punktem spotkania było przemówienie Jarosława Kaczyńskiego.

W trakcie wystąpienia prezes PiS poruszył wiele wątków. Odniósł się m.in. do kryzysu wokół TK, zmiany konstytucji, reform rządu i działania opozycji. "Dokonuje się przełom.(...) Kierunek marszu jest wyznaczony i będziemy w tym kierunku iść z całym zdecydowaniem" - podkreślił Kaczyński. 

"Na anarchię w Polsce, nawet, kiedy jest strzeżona przez sądy, się nie zgodzimy" - zaznaczył prezes PiS, nawiązując do sporu o TK.

Pod koniec przemówienia, Kaczyński mówił o wolności, równości, sprawiedliwości i solidarności. Zaznaczył, że w Polsce jest "cały archipelag takich małych królestw czy księstw, małych dyktatur w gminach, w zakładach pracy, na uczelniach", gdzie ludzie boją się krytykować władzę i mieć inne poglądy. "Na to nie możemy się zgodzić. Musimy zlikwidować ten archipelag" - oświadczył. Sprawdź, co jeszcze powiedział Jarosław Kaczyński 

Dowiedz się więcej na temat: Podsumowanie dnia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne