Reklama

Reklama

16 października 2017: Fakty Dnia

Protest lekarzy rezydentów został rozszerzony na cały kraj, na politycznym horyzoncie pojawił się nowy sojusz z udziałem Polski, komisja do spraw Amber Gold dopatrzyła się nieprawidłowości w działaniach służb specjalnych, a Włosi szykują powództwo cywilne w sprawie prowodyra napaści na Polaków w Rimini. Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się w poniedziałek w Polsce i na świecie.

Protest rezydentów obejmie inne zawody medyczne

Protest rezydentów został przejęty przez Porozumienie Zawodów Medycznych i rozszerzony o przedstawicieli innych zawodów medycznych. 

Reklama

Decyzja zapadła podczas poniedziałkowego spotkania członków PZM, do którego doszło w związku z trwającym protestem.

Więcej TUTAJ

Nowy sojusz z udziałem Polski, Wegier i Austrii?

Po wyborach w Austrii możliwe jest zawiązanie sojuszu między Wiedniem, Warszawą i Budapesztem. Austrię i inne kraje środkowoeuropejskie połączyło zaniepokojenie napływem muzułmańskich migrantów.

W wyborach zwyciężyła Austriacka Partia Ludowa (OeVP), zdobywając 31,4 proc. głosów. Jej liderem jest 31-letni Sebastian Kurz.

Więcej TUTAJ

Sprawa Amber Gold: Nieprawidłowości w działaniach służb specjalnych

Członkowie komisji ds. Amber Gold uważają, że w rozpatrywanej przez nich sprawie doszło do wielu nieprawidłowości jeśli chodzi o działanie służb specjalnych. Komisja jest zdania, że gdyby nie liczne zaniechania, udałoby się zgromadzić znacznie obszerniejszy materiał dowodowy.

Teraz komisja chce sprawdzić, czy działanie służb było celowe, czy nieudolne.

Więcej TUTAJ

Afera w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Co z prezesem?

W Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych doszło do afery podsłuchowej. Według nieoficjalnych informacji do członków dwóch największych związków zawodowych w PWPW trafiły nagrania prywatnych rozmów z udziałem między innymi szefa tamtejszej Solidarności i jednego z członków zarządu.

Kolejne niepotwierdzone doniesienia mówią o odwołaniu prezesa PWPW.

Więcej TUTAJ i TUTAJ

Sprawca napadu w Rimini sądzony z powództwa cywilnego

Władze włoskiego regionu Emilia-Romania wystąpiły z cywilnym powództwem w procesie Kongijczyka Guerlina Butungu, domniemanego szefa bandy, która w sierpniu zaatakowała Polaków w Rimini.

Postanowienie to zapadło w przeddzień wznowienia procesu 20-letniego Butungu przed sądem w Rimini. Jest on sądzony osobno jako jedyny pełnoletni członek gangu. Trzech nastolatków, synów migrantów z Maroka i Nigerii, stanie przed trybunałem dla nieletnich.

Więcej TUTAJ

Władimir Putin nałożył sankcje na Koreę Płn.

Władimir Putin przygotował dekret zawierający wykaz substancji, sprzętu i produktów, których dostawa z Rosji do Korei Płn. została zabroniona. Ograniczenia dotyczą też niektórych produktów luksusowych, m.in. dywanów i gobelinów, których wartość przekracza 500 dolarów.

Zgodnie z dekretem współpraca pomiędzy Rosją a Koreą Płn. w sferze badań i techniki jądrowej dopuszczalna jest jedynie w przypadku, gdy nie będzie ona sprzyjać rozwojowi atomowego i balistycznego programu KRLD. Dekret jest zgodny z rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ z 30 listopada 2016 r.

Więcej TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje