Reklama

Reklama

16 maja 2016: Fakty dnia

List byłych szefów MON ws. Antoniego Macierewicza, matura z fizyki i budowa muru na granicy ukraińsko-rosyjskiej. Prezentujemy najważniejsze wydarzenia dnia z kraju i ze świata.Byli szefowie MON domagają się dymisji Antoniego Macierewicza

Byli ministrowie obrony narodowej ocenili we wspólnym liście, że Antoni Macierewicz nie powinien dłużej sprawować urzędu ministra obrony narodowej oraz że rząd PiS podważył pozycję Polski w strukturach europejskich i atlantyckich.

Do pisma odniósł się główny zainteresowany - Antoni Macierewicz. Odpowiedź szefa MON znajdziesz TUTAJ

Antoni Macierewicz odpowiedział także na zamieszczony przez Radosława Sikorskiego wpis o treści: "Panie Ministrze Obrony Narodowej, Antek, świrze, wskaż cytat kiedy rzekomo mówiłem, że 'Rosja wkrótce będzie członkiem NATO".

Reklama

Oto odpowiedź Antoniego Macierewicza.

Matura z fizyki. Arkusze i rozwiązania

W całej Polsce odbyły się dziś matury z fizyki i astronomii na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Arkusze i rozwiązania publikujemy TUTAJ i TUTAJ

Ukraina: Ruszyła budowa muru na granicy z Rosją

Na terenie obwodu ługańskiego na granicy z Rosją rozpoczęto budowę ogrodzenia, a na szczególnie niebezpiecznych odcinkach powstaną rowy przeciwczołgowe - piszą w poniedziałek rosyjskie media, powołując się na władze ukraińskie.

Więcej na ten temat TUTAJ

RMF FM: Skandal w Nowym Jorku. Rabin: Polska "odpowiedzialna za Holokaust"

Polonia amerykańska domaga się natychmiastowej interwencji polskich władz po tym, jak rabin Zev Friedman zorganizował protest przed polskim konsulatem na Manhattanie. Uczniom - młodym Żydom ze szkoły średniej Rambam Mesivta na Long Island - wręczył transparenty i kazał wykrzykiwać hasła: "wasz kraj jest przesiąknięty krwią". On sam mówił przez megafon, że "Polacy w czasie II wojny światowej zabili więcej Żydów niż Niemcy" - donosi RMF FM.

Więcej na ten temat TUTAJ

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy we Włoszech

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął dziś trzydniową wizytę we Włoszech. Głównym tematem rozmów będzie szczyt NATO. Jak zapowiada prezydencki minister Krzysztof Szczerski, celem wizyty ma być pokazanie, że Polsce i Włochom zależy na tym, aby warszawski szczyt podjął decyzje o wzmocnieniu zarówno wschodniej, jak i południowej flanki Sojuszu.

Więcej na ten temat TUTAJ

KORWiN apeluje do ministra sprawiedliwości o przywrócenie kary śmierci

Politycy partii KORWiN przypominają, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro prezentował poselski projekt ustawy przywracający karę śmierci w 2004 roku. Zdaniem Konrada Berkowicza, w szczególnych przypadkach polskie prawo powinno przewidywać bardziej surowy wymiar kary, niż dożywotnie więzienie.

Więcej na ten temat TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje