Reklama

Reklama

15 lutego 2018: Fakty dnia

Szczegóły wniosku skierowanego przez prezydenta do Trybunału Konstytucyjnego, doniesienia o stanie zdrowia Benedykta XVI i osunięcie się klifu w Gdyni. Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się dziś w kraju i na świecie.

Ustawa o IPN. Które przepisy zaskarżył prezydent?

Trybunał Konstytucyjny przedstawił szczegóły wniosku prezydenta Dudy. Wniosek do TK o zbadanie zgodności z konstytucją nowelizacji ustawy o IPN prezydent skierował w trybie kontroli następczej. TK zbada m.in. przepisy dotyczące karania za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialności lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione m.in. przez III Rzeszę Niemiecką. Z informacji na stronie TK wynika również, że prezydent zaskarżył przepisy noweli w części obejmującej wyrazy "ukraińskich nacjonalistów" oraz wyrazy "i Małopolski Wschodniej".

Więcej na ten temat TUTAJ

Reklama

Doniesienia o stanie zdrowia Benedykta XVI

Benedykt XVI cierpi na postępujący paraliż? Początkowo taką informację podał brat emerytowanego papieża ksiądz Georg Ratzinger, jednak Watykan zdementował jego doniesienia. "Domniemane informacje o chorobie paraliżującej i zwyrodnieniowej są fałszywe. Za dwa miesiące Benedykt XVI skończy 91 lat i, jak sam to ostatnio powiedział, czuje ciężar lat, co jest normalne w tym wieku" - takie oświadczenie biura prasowego Stolicy Apostolskiej cytują włoskie media.
Więcej TUTAJ

W Gdyni osunął się klif

W Gdyni przy ulicy Orłowskiej osunął się fragment klifu. Wysokość osunięcia jest szacowana na 5 metrów. Na szczęście nikomu nie stała się krzywda. 

Więcej TUTAJ

Posiedzenie komisji weryfikacyjnej ws. kamienicy przy ul. Lutosławskiego 9

"Po przejęciu kamienicy przy ul. Lutosławskiego 9 nowi właściciele próbowali podnieść czynsz z 320 zł do 1 tys. zł oraz stosowali przemoc wobec lokatorów. Dochodziło do pobić, włamań i wyrzucania z mieszkań" - mówiła w czwartek przed komisją weryfikacyjną była lokatorka kamienicy Alina Kołodziejczyk.

Była mieszkanka budynku, opisując proces reprywatyzacji kamienicy potwierdziła słowa przewodniczącego komisji Patryka Jakiego, że "trzy osoby w wyniku reprywatyzacji zostały bezdomne, jedna zmarła".

Szczegółowe zeznania świadka

Eksperci o przyczynach katastrofy AN-148

Oblodzenie liczników wysokości i panika pilotów, to główne przyczyny niedzielnej katastrofy AN-148 - twierdzą eksperci. Samolot Saratowskich Linii Lotniczych rozbił się w ramieńskim rejonie obwodu moskiewskiego. W wypadku zginęło 71 osób.

Więcej TUTAJ

Tragiczny finał zaginięcia

9-letnia Maelys De Araujo zniknęła podczas wesela zorganizowanego we francuskim mieście Pont de Beauvoisin w nocy 27 sierpnia 2017 roku. Od tamtego czasu trwały poszukiwania dziewczynki. Jak wynika z najnowszych informacji do porwania i zamordowania dziecka przyznał się były francuski żołnierz. W miejscu, które wskazał odkryto zwłoki Maelys. 

Więcej TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje