Reklama

Reklama

13 sierpnia: Fakty dnia

Kolejne wycofywania zgłoszeń kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego, niewybuchy wydobyte z Bałtyku, ponad 300 rannych na festiwalu muzycznym. Co jeszcze wydarzyło się w Polsce i na świecie?

Kolejnych dwóch kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego wycofało swoje zgłoszenia z Krajowej Rady Sądownictwa - wynika z informacji przekazanej w poniedziałek PAP przez biuro KRS. Kandydatury wycofał radca prawny i asystent-specjalista Biura Studiówi Analiz SN.

Jak przekazało biuro Rady, do KRS wpłynęło dotychczas 215 kandydatur na sędziów SN, ale 13 kandydatów złożyło oświadczenia o cofnięciu zgłoszenia. 

Swoje kandydatury wycofało już pięciu sędziów, dwóch adwokatów, dwóch pracowników naukowych, notariusz, radca prawny, prokurator i specjalista Biura Studiówi Analiz SN. Cofnięto siedem kandydatur złożonych do Izby Dyscyplinarnej, cztery do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, jedną do Izby Cywilnej i jedną do Izby Karnej.

Reklama

Więcej informacji tutaj.

Akcja wydobycia niewybuchów wojennych z Bałtyku

Saperzy z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli z Bałtyku trzy niewybuchy z czasów II wojny światowej i dwa inne obiekty, zlokalizowane w czasie akcji - podaje TVN24. Na czas prowadzonej operacji swoje domy i ośrodki wypoczynkowe musiało opuścić około 2 tysięcy osób.

"Finalnie wyciągnęliśmy trzy bomby lotnicze oraz dwa obiekty, które były nieznanego pochodzenia i nie okazały się bombami. Była to kotwa betonowo-ceglasta z elementami metalowymi oraz spłaszczona opona ze złomem" - poinformował dziennikarzy rzecznik prasowy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu kmdr ppor. Jacek Kwiatkowski.

Zapewnił, że w rejonie znaleziska nie ma już niewybuchów. Dodał, że trzy bomby, które zostały wyciągnięte, są w dobrym stanie - z materiałem wybuchowym i zapalnikami. Dwie ważą po około 250 kg, jedna jest lżejsza. 

Więcej informacji tutaj.

Wypadek na festiwalu w Vigo. Ponad 300 rannych

Do 316 wzrosła liczba rannych w wypadku, do którego doszło podczas festiwalu kultury miejskiej w nocy z niedzieli na poniedziałek w Vigo, na północy Hiszpanii - poinformowały służby medyczne.

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w trakcie koncertu rapera z Majorki Relsa B. Występ ten publiczność oglądała z ustawionej na nabrzeżu drewniano-betonowej platformy, która nagle rozpadła się. Nieletni w większości widzowie wpadli z panikę i zaczęli tratować się nawzajem.

Według świadków platforma runęła już w trakcie pierwszej piosenki rapera, który chciał, aby publiczność podskakiwała w rytm muzyki.

Więcej informacji tutaj.

17-latek z Izraela tańczył nago na terenie byłego obozu koncentracyjnego

Izraelski uczeń został uchwycony na kamerach byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku w Lublinie, jak tańczy nago. 17-latek usłyszał zarzuty.

Zarzuty dotyczące znieważenia miejsca pamięci i ludzkich prochów postawiono 17-letnemu uczniowi z Izraela, który obnażał się w muzeum na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku w Lublinie.

"Chłopak przyznał się, złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze w postaci grzywny w wysokości tysiąca złotych" - poinformowała w poniedziałek zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Lublinie Joanna Bełz.

Więcej informacji tutaj.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy