Reklama

Reklama

13 czerwca 2016: Fakty dnia

Coraz więcej informacji na temat dramatycznej strzelaniny w USA, zmiany w ustawie o komornikach i ważna deklaracja NATO. Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się dziś w kraju i na świecie.

Coraz więcej informacji na temat dramatycznej strzelaniny w USA, zmiany w ustawie o komornikach i ważna deklaracja NATO. Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się dziś w kraju i na świecie.


Strzelanina w Orlando. Podano pierwsze nazwiska ofiar

Władze miasta Orlando na Florydzie w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego opublikowały pierwsze nazwiska i wiek ofiar niedzielnej strzelaniny w tamtejszym nocnym klubie dla gejów. Chodzi o osoby, z których rodzinami udało się nawiązać kontakt.

Do poniedziałkowego poranka na oficjalnej stronie internetowej miasta pojawiło się 15 spośród 50 nazwisk zabitych w masakrze. Większość to mężczyźni w wieku 20-30 lat. Lista ta będzie się zapełniać w miarę identyfikacji ofiar i zawiadamiania bliskich o tragedii.

Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ

Reklama

Odpowiedzialność za strzelaninę wzięło Państwo Islamskie, jak jednak zaznaczają komentatorzy, nie ma pewności, czy sprawca rzeczywiście działał na polecenie terrorystów.

Będzie nowa ustawa o komornikach

- Rząd wkrótce zajmie się nowelizacją ustawy o komornikach - zapowiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło. Jak podkreśliła, to nie tylko zobowiązanie wyborcze, ale także kwestia sprawiedliwości społecznej. Na konferencji był obecny także minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Więcej na temat zmian znajdziesz TUTAJ

Ważna deklaracja NATO

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg potwierdził w poniedziałek, że Sojusz planuje wzmocnić swą wschodnią flankę poprzez rotacyjną obecność czterech batalionów w krajach bałtyckich i w Polsce. Ostateczne decyzje mają zapaść na szczycie NATO w Warszawie.

Więcej na ten temat TUTAJ

Alarmujący raport niemieckiej policji. Uchodźcy idą przez Polskę

Po zamknięciu szlaku bałkańskiego rośnie nielegalna migracja przez Polskę i Szwajcarię. Niemieccy dziennikarze dotarli do alarmującego raportu niemieckiej policji z Frankfurtu nad Odrą.

Więcej na ten temat TUTAJ

Tak dobrych notowań Andrzej Duda jeszcze nie miał

55 proc. badanych jest zadowolonych z prezydentury Andrzeja Dudy, krytykuje ją 36 proc; to najlepsze notowania głowy państwa od początku kadencji - wynika z sondażu CBOS.

Szczegółowe wyniki znajdziesz TUTAJ

Kard. Dziwisz: Kard. Macharski jest pod troskliwą opieką lekarzy

Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz w poniedziałek rano w Katedrze na Wawelu przewodniczył mszy św. odprawionej w intencji powrotu do zdrowia kard. Franciszka Macharskiego, który w poważnym stanie przebywa w szpitalu.

Więcej na ten temat TUTAJ

Pierwszy taki transfer. Poseł PO przechodzi do Nowoczesnej

Poseł Platformy Obywatelskiej Michał Jaros przechodzi do Nowoczesnej - poinformowała na Twitterze Katarzyna Kolenda-Zaleska z telewizji TVN.

Więcej na ten temat TUTAJ

Komisja Europejska daje Polsce czas do środy

Komisja Europejska oczekuje, że Polska do środy przekaże jej odpowiedź do opinii w sprawie praworządności - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka KE Mina Andreewa. Wówczas mijają dwa tygodnie od przyjęcia przez KE opinii o sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Więcej na ten temat TUTAJ


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy