Reklama

13.04.2017: Fakty dnia

Przedstawiamy zestawienie najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata.


Misiewicz rezygnuje z członkostwa w PiS


W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie zakończyło się posiedzenie komisji do spraw wyjaśnienia zarzutów stawianych Bartłomiejowi Misiewiczowi i okoliczności powoływania go na pełnione funkcje. Misiewicz zrezygnował z członkostwa w PiS "z racji nagonki". "Chciałbym przeprosić Polaków, że muszą ten spektakl oglądać" - powiedział młody polityk.


Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Reklama

Jak informuje CNN, Stany Zjednoczone zrzuciły na terytorium kontrolowane przez ISIS w Afganistanie bombę. To druga, tuż po bombie nuklearnej, najpotężniejsza broń, jaką USA mają w swoim arsenale.

Bomba została zrzucona we wschodnim Afganistanie - terytorium kontrolowanym przez dżihadystów.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.


Prezydent Duda o obecności armii USA w PolsceObecność w Polsce Naczelnego Dowódcy Sił Sojuszniczych w Europie gen. Curtisa M. Scaparrottiego oraz armii USA stwarza wielką szansę na to, że takie dramaty w polskiej historii, jak ten z 1939 i 1940 roku, nigdy się już więcej nie powtórzą - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. Prezydent spotkał się z Naczelnym Dowódcą Sił Sojuszniczych w Europie gen. Curtisem M. Scaparrottim.

Na wspólnej konferencji prasowej prezydent zaznaczył, że już za kilka godzin w Orzyszu wspólnie z gen. Curtisem M. Scaparrottim wezmą udział w uroczystym powitaniu Batalionowej Grupy Bojowej NATO, której zadaniem jest wzmacnianie wschodniej flanki sojuszu. Podkreślił, że na czele Batalionowej Grupy Bojowej jako państwo ramowe stoją właśnie Amerykanie.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Będą kolejne odejścia z Nowoczesnej?
Czy termin "zjednoczona opozycja" można już włożyć między bajki? - Powinien funkcjonować przed wyborami samorządowymi i skutkować wystawieniem wspólnej listy - twierdzi poseł PO, Marcin Kierwiński. Niedawny transfer grupy posłów Nowoczesnej do PO może jednak stanowić poważną przeszkodę na drodze do porozumienia między Grzegorzem Schetyną a Ryszardem Petru

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Czy rząd PiS cieszy się poparciem Polaków? Sondaż


Na początku kwietnia, jeszcze przed sejmową debatą i głosowaniem w sprawie wotum nieufności dla rządu, 38 proc. ankietowanych popierało gabinet Beaty Szydło, a 35 proc. było jego przeciwnikami. Z kolei 25 proc. określało swój stosunek do obecnej Rady Ministrów jako obojętny - wynika z sondażu CBOS.


Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy