Reklama

Reklama

11 lipca 2016: Fakty dnia

Nieoczekiwane rozstrzygnięcie w Wielkiej Brytanii, groźna zapowiedź Korei Północnej i nowa propozycja Ministerstwa Edukacji Narodowej. Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się dziś w kraju i na świecie.


Nieoczekiwanie rozstrzygnięcie w W. Brytanii

Brytyjska Partia Konserwatywna nieoczekiwanie rozstrzygnęła proces wyboru swego nowego lidera dwa miesiące przed spodziewanym terminem. Minister energetyki Andrea Leadsom wycofała swoją kandydaturę. Pozostała tylko kandydatura dotychczasowej minister spraw wewnętrznych Theresy May.

Więcej na ten temat TUTAJ

MEN ma nowy pomysł

Rok szkolny będzie się kończył w najbliższy piątek następujący po 20 czerwca - taką zmianę w rozporządzeniu w sprawie organizacji roku szkolnego proponuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Projekt noweli rozporządzenia trafił do konsultacji publicznych.

Więcej na ten temat TUTAJ

Reklama

Ostre słowa Korei Północnej

Korea Północna zagroziła w poniedziałek USA i Korei Południowej "fizyczną odpowiedzią" na kroki mające na celu rozmieszenie na Półwyspie Koreańskim zaawansowanego amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej THAAD.

Więcej na ten temat TUTAJ

Rząd zapowiada zwiększenie nakładów na obronność

Do skutecznej, samodzielnej obrony polskiego terytorium potrzebne są nakłady wysokości co najmniej 3 proc. PKB, i do takich nakładów będziemy zmierzali - zadeklarował w poniedziałek minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Więcej na ten temat TUTAJ

Kaczyński o zbrodni wołyńskiej

Zbrodnia wołyńska była ludobójstwem - podkreślił w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński w 73. rocznicę Krwawej Niedzieli na Wołyniu. Jak zaznaczył, nie można dopuścić do tego, by tego rodzaju zbrodnia była relatywizowana i nazywana inaczej niż ludobójstwem.

Więcej na ten temat TUTAJ

Katastrofa samolotu w Portugalii

W Portugalii doszło do tragicznego wypadku z udziałem samolotu C-130 Hercules. Ze wstępnych informacji wynika, że w katastrofie zginęły trzy osoby, a jedna została ranna.

Więcej na ten temat TUTAJ

"Rz": Kulisy reprymendy Baracka Obamy

To Madeleine Albright namówiła otoczenie prezydenta USA, by upomniał Andrzeja Dudę ws. Trybunału Konstytucyjnego - poinformowała "Rzeczpospolita".

Więcej na ten temat TUTAJ

Rosyjska prasa: W Warszawie wydano wyrok na Rosję

​"NATO wydało wyrok na Rosję" - sugeruje dziennik "Kommiersant". Gazeta pisze, że w dwa lata po aneksji Krymu, Sojusz ostatecznie ustalił nowy kurs wobec Moskwy, który "można scharakteryzować sformułowaniem: chcesz pokoju, gotuj się do wojny".

Więcej na ten temat TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy