Reklama

Reklama

10 stycznia 2018: Fakty dnia

Efekty wizyty premiera Morawieckiego w Brukseli, ekspertyza IPN na temat teczki TW Bolka, decyzja Donalda Trumpa w sprawie Korei Północnej. Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

Sygnał z Brukseli: "Polska musi ustąpić. Tak działa Unia"

Komisja Europejska po wtorkowym spotkaniu jej szefa Jean-Claude'a Junckera z premierem Mateuszem Morawieckim oczekuje teraz na ruch ze strony Polski ws. rozwiązania kwestii praworządności - poinformowało w środę dziennikarzy w Brukseli źródło w KE.

Więcej: Tutaj

Teczka TW "Bolka": IPN opublikował ekspertyzę

IPN opublikował opinię biegłych z zakresu badania pisma ręcznego Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna w Krakowie sporządzoną w śledztwie dot. podrobienia dokumentów SB na szkodę Lecha Wałęsy.

Reklama

Więcej: Tutaj

W Sejmie debata nad projektem "Ratujmy Kobiety 2017"

Posłowie w środę po południu rozpoczęli debatę nad projektem ustawy liberalizującym przepisy dot. aborcji. Projekt Komitetu "Ratujmy Kobiety 2017" zakłada m.in. prawo do przerywania ciąży do końca 12. tygodnia oraz przywrócenie tzw. antykoncepcji awaryjnej bez recepty.

Więcej: Tutaj:

Komisja smoleńska: Co zniszczyło lewe skrzydło?

Lewe skrzydło samolotu Tu-154 M zostało zniszczone w wyniku eksplozji wewnętrznej, istniało kilka źródeł eksplozji, a brzoza nie miała wpływu na pierwotne zniszczenie skrzydła - to jedna z kluczowych konkluzji raportu technicznego podkomisji smoleńskiej.

Więcej: Tutaj

Ukraińcy alarmują: Rosja podjęła pilne działania operacyjne

Władze wojskowe Rosji podejmują "pilne działania operacyjne" w związku z oczekiwanymi dostawami środków obronnych dla Ukrainy, która ma otrzymać od USA m.in. pociski przeciwczołgowe Javelin - poinformował w środę ukraiński deputowany Dmytro Tymczuk.

Więcej: Tutaj

Przełom ws. Korei Północnej? Trump gotowy na rozmowę

Prezydent USA Donald Trump powiedział w środę w rozmowie telefonicznej z przywódcą Korei Płd. Mun Dze Inem, że jest otwarty na rozmowy z Koreą Płn. w stosownym czasie - poinformowały służby prasowe południowokoreańskiego prezydenta.

Więcej: Tutaj

Eksplozja na tankowcu. Groźba katastrofy ekologicznej

Na płonącym u wybrzeża wschodnich Chin tankowcu doszło w środę do eksplozji, która zmusiła ekipy ratunkowe do wstrzymania poszukiwań 31 zaginionych członków załogi. Chińskie władze ostrzegają przed katastrofą ekologiczną.

Więcej: Tutaj


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy