Reklama

Reklama

10 października 2017: Fakty dnia

Historyczne przemówienie premiera Katalonii, strajk głodowy lekarzy rezydentów, nowy pomysł Jarosława Gowina i plan Joanny Muchy dla całej opozycji. Sprawdź, co dziś wydarzyło się w kraju i na świecie.

Ważne oświadczenie premiera Katalonii

Puigdemont zwrócił się do parlamentu Katalonii o mandat do ogłoszenia niepodległości i zaproponował, by zawiesił on skutki deklaracji niepodległości w celu rozpoczęcia rozmów. - Katalonia stanie się państwem. Powiedzieli tak Katalończycy w demokratycznej drodze - podkreślił.

Więcej TUTAJ

Rezydenci apelują do premier Szydło

Protestujący rezydenci ponowili apel o spotkanie z premier Beatą Szydło. "Jesteśmy ciągle gotowi i otwarci do rozmów; czekamy na informacje ze strony rządu, gdyż tylko w ten sposób możemy rozwiązać ten problem" - oświadczyli w środę rezydenci. Młodzi lekarze zapowiadają na sobotę protest przez Kancelarią Premiera oraz planują lokalne strajki głodowe.

Reklama

"Premier Beata Szydło spotka się z protestującymi lekarzami-rezydentami pod warunkiem, że młodzi medycy przerwą głodówkę" - zapowiedział z kolei w rozmowie z reporterem RMF FM rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Więcej TUTAJ

Jarosław Gowin zakłada nową partię

"Polska Razem ze środowiskami wolnorynkowej prawicy powoła nową partię, jej kongres odbędzie się jeszcze jesienią" - poinformował w TVN24 wicepremier Jarosław Gowin.

Więcej TUTAJ

Nowoczesna będzie mieć nowego szefa?

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiedział, że podczas najbliższych wyborów władz partii, będzie się ubiegał o stanowisko jej przewodniczącego. Konwencja wyborcza Nowoczesnej ma odbyć się w dniach 25-26 listopada w Warszawie.

Więcej TUTAJ

Joanna Mucha ujawniła plan dla opozycji

"Jest dzisiaj konieczność, by określić plan na kolejne 25 lat; to nasze pokolenie, pokolenie czterdziestolatków powinno wziąć na siebie trud jego przygotowania" - powiedziała posłanka PO Joanna Mucha. Dodała, że przygotowała założenia takiego programu i przedstawi go liderom opozycji. Nie wszyscy jednak członkowie jej partii przyjęli z zadowoleniem propozycje posłanki.

Więcej TUTAJ

UE zaostrza sankcje wobec Korei Północnej

UE kolejny raz zaostrzyła we wtorek sankcje wobec Korei Północnej, dostosowując je do wrześniowej decyzji Rady Bezpieczeństwa ONZ. To reakcja na rozwijanie przez Koreę Północną broni jądrowej i pocisków balistycznych.

Więcej TUTAJ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy