Reklama

Reklama

1 października 2018: Fakty dnia

Nagroda Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii, uchylenie przez sąd umorzenia sprawy Władysława Frasyniuka i porozumienie w sprawie "nowej, zmodernizowanej umowy handlowej na XXI wiek". Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się dziś w Polsce i na świecie.

70-letni Amerykanin James P. Allison i 76-letni Japończyk Tasuku Honjo zostali tegorocznymi laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii. 

Komitet Noblowski docenił ich za opracowanie metody leczenia nowotworów przez odblokowanie działania układu odporności.

Więcej informacji tutaj.

Sąd uchylił umorzenie sprawy Frasyniuka

Warszawski sąd okręgowy uchylił umorzenie sprawy Władysława Frasyniuka obwinionego o blokowanie marszu smoleńskiego 10 czerwca 2017 r. Sprawą ponownie zajmie się sąd rejonowy - poinformował obrońca Frasyniuka mec. Piotr Schramm.

Reklama

Więcej informacji tutaj.

Oskarżony o kradzież obrazu "Gęsiarka" usłyszał wyrok

Karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata i trzy tys. zł grzywny, wymierzył w poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie Jarosławowi G., którego uznał winnym kradzieży obrazu "Gęsiarka" z Kancelarii Prezydenta. Wyrok jest nieprawomocny.

Wymierzona kara jest zbliżona do wniosku prokuratora, który przed dwoma tygodniami zawnioskował dla oskarżonego - byłego kelnera z Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta RP - o karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 5 tys. zł grzywny. Obrona mężczyzny chciała jego uniewinnienia.

Więcej informacji tutaj.

Rzecznik Lecha Wałęsy podał się do dymisji

Mirosław Szczerba, rzecznik prasowy Lecha Wałęsy, podał się do dymisji. "Przepraszam za fake news" - napisał w mediach społecznościowych.

"Chciałbym wszystkich państwa przeprosić za podanie fake news" - napisał na Twitterze Mirosław Szczerba. Chodzi o fałszywą informację, że pod dokumentem przekazanym Lechowi Wałęsie z okazji urodzin znalazł się podpis Viktora Orbana. "W związku z tą sytuacją podaję się do dymisji i dyspozycji pana Prezydenta Lecha Wałęsy" - oświadczył Szczerba.

Więcej informacji tutaj.

Powstanie UMCSA

Kanada, Stany Zjednoczone i Meksyk osiągnęły porozumienie w sprawie "nowej, zmodernizowanej umowy handlowej na XXI wiek" - napisali we wspólnym komunikacie minister spraw zagranicznych Kanady Chrystia Freeland i przedstawiciel USA ds. handlu Robert Lighthizer.

Zmieniony Północnoamerykański Układ o Wolnym Handlu (NAFTA) między USA, Meksykiem i Kanadą oznaczono nowym skrótem "USMCA".

Więcej informacji tutaj.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy