Reklama

Reklama

Windows za 3 dolary nie dla wszystkich

W niektórych częściach świata będzie można niedługo kupić programy Microsoftu za 3 dolary. Jednak pod pewnymi warunkami.

Produkty Microsoftu będą dostępne po preferencyjnych cenach tylko dla rządów krajów rozwijających się i tylko w sytuacji, gdy zostaną zainstalowane na komputerach, które państwo zakupi do szkół. O nowej inicjatywie Microsoftu "Nieograniczony potencjał" poinformował w Pekinie Bill Gates.

Reklama

- Upowszechnienie dostępu do informacji i nowych technologii dla kolejnych pięciu miliardów osób będzie jednak wymagało nowych produktów odpowiadających na potrzeby krajów rozwijających się - powiedział w stolicy Chin Gates.

Pierwsza z takich nowości to Innovation Suite, który ma dotrzeć do około miliarda osób. Pakiet zawiera Windows XP Starter Edition, Microsoft Office Home, Student 2007 oraz kilka dodatkowych programów edukacyjnych. To właśnie on będzie kosztował 3 dolary. Microsoft zacznie sprzedawać go do krajów rozwijających się w drugiej połowie 2007 roku.

- To nie filantropia, to czysty interes - wyjaśnia Orlando Ayala z Microsoftu. Firma chce bowiem walczyć z pirackimi wersjami swojego oprogramowania, a w wielu rozwijający się krajach nielegalnego Windowsa można kupić po wyjątkowo niskiej cenie.

Microsoft nie jest jedyną firmą, która stara się eksportować technologię komputerową do biedniejszych państw. Obecnie trwa praca nad programem "Jeden laptop dla jednego dziecka", w ramach którego informatycy starają się stworzyć tanie i wytrzymałe komputery osobiste przeznaczone wyłącznie do celów edukacyjnych. Pierwsze egzemplarze XO, bo tak nazwano nowe laptopy, trafią do krajów rozwijających się tego lata.

Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje