Reklama

Reklama

Światło nie wystarczy do życia

65-letnia kobieta, która próbowała przeżyć wyłącznie dzięki energii światła - bez jedzenia - kończy eksperyment. Po sześciu tygodniach nieprzyjmowania pokarmu, Naveena Shine ogłosiła, że znów zaczyna jeść.

Shine pochodzi z Anglii, mieszka w amerykańskim Seattle. Mówi, że przez ostatnie 47 dni nic nie jadła, piła wyłącznie wodę i herbatę z mlekiem. W domu ustawiła kamery, by dowieść, że eksperyment nie jest oszustwem, umieszczała też swoje filmy w internecie. Podczas próby schudła 14 kilogramów. 

Reklama

Teraz na portalu YouTube ogłosiła, że dziś kończy test. "Nie mam już pieniędzy, by płacić za mieszkanie; 19 czerwca wyłączą mi też telefon i internet"- wyjaśnia.

Naveena Shine dodaje jednak, że pieniądze to błahostka, a najważniejsze jest to, że rozpoczęła się dyskusja na temat tego, czy rasa ludzka może przeżyć bez niszczenia planety.

W to, że człowiek może czerpać biologiczną energię do życia ze światła, wierzą niektórzy członkowie ruchu New Age. Współczesna nauka przeczy tym hipotezom. Człowiek, podobnie jak inne zwierzęta, by przeżyć musi jeść. Ze światła, dzięki fotosyntezie, energię mogą czerpać tylko rośliny.


Dowiedz się więcej na temat: światło | Naveena Shine

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy