Reklama

Reklama

Nie żyje Oliver Sacks. Miał 82 lata

W Nowym Jorku, w wieku 82 lat, zmarł światowej sławy neurolog i pisarz Oliver Sacks - podało amerykańskie radio NPR.

W Nowym Jorku, w wieku 82 lat, zmarł światowej sławy neurolog i pisarz Oliver Sacks - podało amerykańskie radio NPR.

W młodości Oliver Sacks badał wpływ silnych środków halucynogennych, w tym LSD, na mózg. Zajmował się świadomością i pamięcią. Opisywał niezwykłe przypadki ludzi z autyzmem, schizofrenią, padaczką czy chorobą Alzheimera.

Po jego eksperymentalnym wybudzaniu ludzi ze śpiączkowego zapalenia mózgu nakręcono głośny film "Przebudzenia".

"Pamiętam pacjentkę imieniem Lola, która nagle odzyskała świadomość, zbudziła się i zaczęła rozmawiać. To było niewyobrażalne" - mówił BBC Sacks w jednym z wywiadów.

W trakcie swojej kariery napisał kilka popularnonaukowych książek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pozycje "Mężczyzna, który pomylił żonę z kapeluszem" czy "Muzykofilia".

Kilka miesięcy temu Sacks oficjalnie oświadczył, że ma raka i że jego choroba jest nieuleczalna.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy