Reklama

Reklama

Żyrardów: Zabójstwo 20-latka. Zatrzymano dwóch mężczyzn

W sprawie zabójstwa 20-latka z Żyrardowa zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 21 i 28 lat. Są oni podejrzewani o związek z tym zdarzeniem. Nie przedstawiono im dotychczas zarzutów. Trwają dalsze ustalenia w sprawie. Przesłuchano ponad 20 świadków.

Do zdarzenia doszło w czwartek w nocy. - Ze wstępnych ustaleń, w czwartek ok. godz. 2:30 w bramie jednej z kamienic w Żyrardowie doszło do śmiertelnego postrzelenia 20-latka. Rannemu mężczyźnie świadkowie zdarzenia natychmiast udzielili pomocy, którą kontynuowali wezwani na miejsce ratownicy medyczni. Niestety, mimo natychmiast udzielanej pomocy, mężczyzna zmarł - podała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji sierż. Monika Michalczyk.

Z kolei Rafał Jeżak z biura prasowego mazowieckiej policji przekazał, że w wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze, w ciągu kilku godzin od zdarzenia, ustalili, że dwaj mężczyźni mogący mieć związek z zabójstwem mogą przebywać na terenie Łodzi. - W związku z tym poproszono o wsparcie policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi. Ze względu na podejrzenie, iż mężczyźni mogą być uzbrojeni, do ich zatrzymania przydzielono policjantów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Łodzi i Radomia - podkreślił Jeżak.

Reklama

- Mężczyźni przebywali w jednym z hosteli w centrum Łodzi. Policjanci po wyważeniu drzwi zatrzymali obu i przewieźli do Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie - poinformował. Wskazał również, że w chwili obecnej trwają czynności mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności przebiegu zdarzenia oraz udział w nim obu zatrzymanych.

Z 21-latkiem i 28-latkiem są aktualnie wykonywane dalsze czynności przez prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie.

Prokuratura: Mężczyźni znali ofiarę

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska przekazałą, że zatrzymanym nie przedstawiono dotychczas zarzutów. Przyznała, iż ze wstępnych ustaleń wynika, że obaj, jako mieszkańcy Żyrardowa, znali 20-latka, który został zastrzelony.

- Dotychczas w sprawie przesłuchano ponad 20 świadków. Trwają dalsze czynności, w tym także kolejne przesłuchania - podkreśliła prokurator Śmigielska-Kowalska. Zastrzegła, iż ze względu na dobro prowadzonego postępowania nie może ujawnić więcej szczegółów.

Zapowiedziała, że oprócz sekcji zwłok 20-latka, planowane jest powołanie biegłych m.in. z zakresu broni i balistyki oraz cyberprzestępczości i informatyki śledczej. Przekazała jednocześnie wstępne ustalenia, dotyczące przebiegu zdarzenia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy