Reklama

Reklama

Żyrardów: Zabójstwo 20-latka. Zatrzymano dwóch mężczyzn

W sprawie zabójstwa 20-latka z Żyrardowa zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 21 i 28 lat. Są oni podejrzewani o związek z tym zdarzeniem. Nie przedstawiono im dotychczas zarzutów. Trwają dalsze ustalenia w sprawie. Przesłuchano ponad 20 świadków.

Do zdarzenia doszło w czwartek w nocy. - Ze wstępnych ustaleń, w czwartek ok. godz. 2:30 w bramie jednej z kamienic w Żyrardowie doszło do śmiertelnego postrzelenia 20-latka. Rannemu mężczyźnie świadkowie zdarzenia natychmiast udzielili pomocy, którą kontynuowali wezwani na miejsce ratownicy medyczni. Niestety, mimo natychmiast udzielanej pomocy, mężczyzna zmarł - podała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji sierż. Monika Michalczyk.

Z kolei Rafał Jeżak z biura prasowego mazowieckiej policji przekazał, że w wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze, w ciągu kilku godzin od zdarzenia, ustalili, że dwaj mężczyźni mogący mieć związek z zabójstwem mogą przebywać na terenie Łodzi. - W związku z tym poproszono o wsparcie policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi. Ze względu na podejrzenie, iż mężczyźni mogą być uzbrojeni, do ich zatrzymania przydzielono policjantów z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Łodzi i Radomia - podkreślił Jeżak.

Reklama

- Mężczyźni przebywali w jednym z hosteli w centrum Łodzi. Policjanci po wyważeniu drzwi zatrzymali obu i przewieźli do Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie - poinformował. Wskazał również, że w chwili obecnej trwają czynności mające na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności przebiegu zdarzenia oraz udział w nim obu zatrzymanych.

Z 21-latkiem i 28-latkiem są aktualnie wykonywane dalsze czynności przez prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie.

Prokuratura: Mężczyźni znali ofiarę

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska przekazałą, że zatrzymanym nie przedstawiono dotychczas zarzutów. Przyznała, iż ze wstępnych ustaleń wynika, że obaj, jako mieszkańcy Żyrardowa, znali 20-latka, który został zastrzelony.

- Dotychczas w sprawie przesłuchano ponad 20 świadków. Trwają dalsze czynności, w tym także kolejne przesłuchania - podkreśliła prokurator Śmigielska-Kowalska. Zastrzegła, iż ze względu na dobro prowadzonego postępowania nie może ujawnić więcej szczegółów.

Zapowiedziała, że oprócz sekcji zwłok 20-latka, planowane jest powołanie biegłych m.in. z zakresu broni i balistyki oraz cyberprzestępczości i informatyki śledczej. Przekazała jednocześnie wstępne ustalenia, dotyczące przebiegu zdarzenia.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje