Reklama

Reklama

Zwłoki noworodka w sortowni odpadów. Nowe informacje

Noworodek, którego zwłoki znaleziono w poniedziałek (16 grudnia) w sortowni odpadów w Płońsku (woj. mazowieckie) urodził się kilka bądź kilkanaście godzin wcześniej. Prawdopodobnie po urodzeniu żył. Przyczyny jego śmierci ustali sekcja zwłok. Policja i prokuratura szukają matki noworodka.

Jak poinformowała we wtorek prokurator rejonowa w Płońsku Ewa Ambroziak, noworodek został przywieziony do sortowni Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w jednym z 15 kontenerów, które wypełnione były odpadami. W poniedziałek rano trafiło tam 14 takich kontenerów z samego Płońska i jeden spoza tego miasta.

"Śledztwo w sprawie zostanie wszczęte po przekazaniu materiałów, które opracowuje policja. Szukamy matki dziecka" - powiedziała prokurator Ambroziak. Jak dodała, zwłoki noworodka znaleźli w poniedziałek rano pracownicy ostatniego odcinka linii sortującej odpady w płońskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej. Ciało noworodka było prawdopodobnie w torbie foliowej.

Reklama

Na ciele chłopca nie było obrażeń

"Przeprowadzone oględziny z udziałem położnika wykazały, że to noworodek płci męskiej, 30-tygodniowy, urodzony prawdopodobnie żywy w nocy z niedzieli na poniedziałek. Na ciele noworodka nie stwierdzono obrażeń świadczących, że dziecko zmarło śmiercią gwałtowną. Szczegółowe przyczyny zgonu ustali sekcja zwłok. Myślę, że będzie zarządzona dzisiaj" - dodała prokurator Ambroziak.

W ramach prowadzonego przez policję postępowania przesłuchani zostali dotychczas m.in. pracownicy sortowni płońskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej oraz dowożący tam kontenery z odpadami.

Makabryczne odkrycie

"Makabrycznego odkrycia dokonano już pod koniec procesu sortowania, na tzw. sicie obrotowym, wtedy musiało dojść do odsłonięcia jakiejś części zwłok" - mówił m.in. w poniedziałek serwisowi plonskwsieci.pl. prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Dariusz Matuszewski. "Szok, pracownicy sortowni bardzo to wszystko przeżywają, w większości pracują tam kobiety. Odbije się to na ich pracy. Kazałem zatrzymać wszelkie działania" - relacjonował.

Serwis plonskwsieci.pl podawał, że jeden z kontenerów, które w poniedziałek opróżniano z odpadów, nosił ślady podpalenia.

Apel policji

Komenda w Płońsku zwraca się z apelem do osób, które mogą mieć wiedzę na temat matki noworodka, by przekazywały wszelkie informacje policji. Zostanie zapewniona anonimowość.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama