Reklama

Reklama

Zderzenie autobusu miejskiego z ciężarówką w Ząbkach. Jest ofiara śmiertelna

Na drodze wojewódzkiej 631 w Ząbkach (Mazowieckie) zderzył się autobus miejski z ciężarówką. - Zginęła jedna osoba, osiem jest ciężko rannych - poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski. Droga zablokowana jest w obydwu kierunkach. Kierowcy utknęli w gigantycznych korkach.

Wypadek miał miejsce w podwarszawskich Ząbkach na trasie 631 na wysokości ul. Szwoleżerów przed godz. 15. - Doszło do zderzenia autobusu miejskiego linii Z 2 z ciężarówką. Jest jedna ofiara śmiertelna, a osiem jest ciężko rannych - poinformował strażak.

- Na miejscu pracuje 60 strażaków, w tym sekcja ratownictwa medycznego PSP - dodał Kierzkowski.

Ofiarą wypadku jest pasażer autobusu. Wśród rannych, którzy zostali przewiezieni do szpitala jest kierowca autobusu. 

W akcji ratowniczej biorą udział dwa śmigłowce LPR, które wylądowały na drodze i jeden zadysponowany przez wojsko, który lądował na pobliskim boisku.

Reklama

Rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Justyna Sochacka przekazała, że do zdarzenia zostały zadysponowane dwa śmigłowce - jeden z Warszawy, drugi z Sokołowa Podlaskiego. -Śmigłowiec z Warszawy zabrał na pokład mężczyznę z poważnymi obrażeniami nóg. Został przetransportowany do jednego z warszawskich szpitali - powiedziała Sochacka.

- Natomiast śmigłowiec z Sokołowa Podlaskiego miał zabrać kobietę z wielonarządowymi urazami. W końcu kobieta została jednak zabrana do szpitala karetką pogotowia - dodał rzeczniczka LPR.

Utrudnienia w ruchu

Droga Wojewódzka nr 631 jest zablokowana w obydwu kierunkach.

Zakorkowana jest Trasa Siekierkowska od węzła Marsa do miejsca wypadku oraz w drugim kierunku do skrzyżowania z ulicą Skorupki.

Stoi też ulica Chełmżyńska od ulicy Strażackiej w kierunku Ząbek oraz sama ulica Strażacka.

- W związku ze zdarzeniem drogowym w ciągu Żołnierska/al.Piłsudskiego występują utrudnienia w kursowaniu linii 199 . Autobusy mogą być kierowane na trasę objazdową z pominięciem przystanku Andersena 01 - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy