Reklama

Reklama

"Zbrodnia w biały dzień". Pikieta przed szpitalem im. Świętej Rodziny

Kilkudziesięciu przeciwników aborcji protestowało przed szpitalem im. Świętej Rodziny w Warszawie. W ubiegłym tygodniu w placówce dokonano aborcji dziecka, które według relacji anonimowych pracowników szpitala, przyszło na świat żywe i zmarło po godzinie, a lekarze nie udzielili mu pomocy. Według nieoficjalnych informacji powodem aborcji dziecka był zespół Downa.

Podczas pikiety odmówiono modlitwę, protestujący trzymali dwa duże transparenty ze zdjęciami abortowanych ciał dzieci, a także fotografiami kilkuletnich dzieci z zespołem Downa. Niektórzy uczestnicy protestu to matki, które przyszły na pikietę ze swoimi małymi dziećmi. Podkreślały, że chciały pokazać piękno życia i zaprotestować przeciwko jego niszczeniu.

Uczestnicy pikiety nazwali wydarzenie w szpitalu zbrodnią w biały dzień. Wielu z nich podkreślało, że informacje o aborcji bardzo ich poruszyły i dlatego przyszli zaprotestować.

Reklama

Organizator pikiety Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro - Prawo do Życia powiedział, że chodzi o zwrócenie uwagi nie tylko na sprawę z zeszłego tygodnia, ale na problem przepisów, które nie zakazują całkowicie aborcji. Dodał, że aborterzy mogą zabijać dzieci, bo politycy stanowią lub podtrzymują mordercze prawo.

Postępowanie sprawdzające w sprawie zdarzenia w szpitalu im. Świętej Rodziny prowadzi prokuratura rejonowa Warszawa - Mokotów. Szpital zapewnia, że zabieg został przeprowadzony zgodnie z prawem i procedurami medycznymi.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy