Reklama

Reklama

Zamiast nieletnich dziewczynek czekała policja. 26-latek zatrzymany

Był przekonany, że umówił się na spotkanie z 11-latką i 12-latką. Tymczasem w umówionym miejscu zamiast dziewczynek pojawili się policjanci. Podejrzany o pedofilię 26-latek został zatrzymany.

Policjanci z Czosnowa prowadzili w zakresie tej sprawy współpracę z osobami, które zajmują się bezpieczeństwem w internecie i które przekazywały funkcjonariuszom informacje o podejrzanych zdarzeniach i zachowaniach w sieci.

Reklama

Na podstawie współpracy policjanci uzyskali informację o mieszkańcu powiatu nowodworskiego, który za pomocą komunikatorów społecznościowych miał wyszukiwać małoletnie dziewczyny poniżej 15. roku życia do spotkań o charakterze seksualnym. Dzięki czujności pracowników fundacji, którzy o wszystkim poinformowali mundurowych, czosnowscy funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego.

O ustalonej godzinie i w określonym miejscu policjanci czekali na podejrzanego. 26-latek był kompletnie zaskoczony. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Nowodworska prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama