Reklama

Reklama

Zainaugurowano VIII edycję akcji "Góra grosza"

W piątek ruszyła VIII edycja akcji "Góra grosza", w ramach której od poniedziałku, przez najbliższe dwa tygodnie, uczniowie polskich szkół będą zbierać drobne monety.

Uzbierane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym m. in. na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowia rodzinnego.

Reklama

"Góra grosza" nie tylko ma uświadomić dzieciom i młodzieży jak ważna jest pomoc niesiona potrzebującym; tak jak w poprzednich latach, te szkoły, którym uda się uzbierać najwięcej pieniędzy (w przeliczeniu na jednego ucznia), otrzymają nagrody finansowe.

- Nasza akcja cieszy się szczególnym powodzeniem w rejonach dość ubogich - najbardziej hojni są ci, którzy sami nie mają za wiele - powiedział dziennikarzom Tomasz Polkowski, przewodniczący Towarzystwa Nasz Dom - głównego organizatora "Góry grosza". W ubiegłym roku zwycięskie miejsce zajęła filia Szkoły Podstawowej w Lutowiskach (Podkarpackie).

Oficjalne rozpoczęcie akcji miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 34 na warszawskim Powiślu.

- Podczas ostatniej zbiórki udało się nam uzbierać 180 ton monet - mówił Polkowski. "W waszych rękach jest polityka pieniężna" - tak zachęcał Polkowski dzieci do udziału w akcji.

Szkoły, które chcą przyłączyć się do akcji, informacje na jej temat znajdą na stronie internetowej www.towarzystwonaszdom.pl. Uzbierane pieniądze, po przeliczeniu i przesłaniu do banku, będą następnie przekazywane m.in. domom dziecka i pogotowiu rodzinnemu.

W zeszłym roku Towarzystwo "Nasz Dom" pomogło za kwotę ok. 1,6 mln zł ponad 40 rodzinnym domom dziecka. "Nasz Dom" to organizacja pozarządowa, istnieje od 1991 roku, znana również z akcji "Pocztówka do św. Mikołaja".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje