Reklama

Reklama

Zabójstwo na Nowym Świecie. Listy gończe za podejrzanymi

Sąd zdecydował o wydaniu listów gończych za dwoma mężczyznami podejrzewanymi o zabójstwo w Warszawie na Nowym Świecie. Chodzi o Sebastiana W. i Łukasza G.

O wydanie listów wnioskowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

W piątek, szef MS, prokurator generalny Zbigniew Ziobro przekazał, że śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie. "Wydano nakaz tymczasowego aresztowania Sebastiana W. i Łukasza G. To postępowanie od razu poleciłem objąć nadzorem @PK_GOV_PL. Sprawcy muszą zostać szybko i surowo ukarani" - napisał w piątek na Twitterze Zbigniew Ziobro.

Zabójstwo na Nowym Świecie. Wydano listy gończe

Wcześniej, we wtorek 17 maja, Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystąpiła o zastosowanie przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa aresztowania wobec ustalonych podejrzanych.

Reklama

"Policjanci Komendy Rejonowej Policji Warszawa I na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie poszukują Sebastiana Włodarczyka lat 23 i Łukasza Goławskiego lat 27 w związku z zabójstwem przy ul. Nowy Świat w Warszawie w dniu 8 maja 2022r." - napisali stołeczni policjanci na Twitterze.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz przekazała w piątek, że sprawcy dzięki intensywnej pracy policjantów i prokuratorów zostali ustaleni, jednakże "ukrywają się przed organami ścigania". - Stąd wniosek o ich tymczasowe aresztowanie, by rozesłać za nimi list gończy - zaznaczyła wtedy prokurator Skrzyniarz.

Warszawa. Zabójstwo na Nowym Świecie

W nocy z 8 na 9 maja do sklepu przy Nowym Świecie w Warszawie wszedł ranny mężczyzna. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe. - Niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł - zaznaczyła wówczas sierż. sztab. Gabriela Putyra z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Po zdarzeniu na stronie śródmiejskiej policji opublikowane zostały zdjęcia z wizerunkiem mężczyzny, który mógł mieć związek z zabójstwem.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy