Reklama

Reklama

Zablokowali ruch na Wisłostradzie. Usunęła ich policja

Stołeczni policjanci podczas poniedziałkowego protestu aktywistów na Wisłostradzie wylegitymowali 89 osób, z czego 5 zostało ukaranych mandatami. Wobec 56 osób funkcjonariusze skierowali wnioski o ukaranie do sądu, oraz w 28 przypadkach sporządzili notatki do sądu wobec nieletnich.

W poniedziałek w Warszawie odbył protest aktywistów z Extinction Rebellion. Kilkadziesiąt osób zablokowało ruch na Wisłostradzie w rejonie Mostu Śląsko-Dąbrowskiego w kierunku Łomianek. Na trasie powstał olbrzymi korek.

- Protestujemy przeciwko bierności polityków wobec katastrofy klimatycznej, która zagraża naszej przyszłości na Ziemi - napisali na swoim profilu na portalu społecznościowym aktywiści.

Mandaty i wnioski do sądu

Jak informował wtedy rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak na miejscu pracowali policjanci, który podjęli interwencję wobec osób, które zablokowały Wisłostradę. - Osobom proponowane są mandaty karne. Tam, gdzie policjanci spotkają się z odmową, będą skierowane wnioski o ukaranie do sądu - zapowiadał policjant.

Reklama

- Policjanci łącznie wylegitymowali 89 osób - poinformował we wtorek nadkomisarz.

- Pięć osób zostało ukaranych mandatami, wobec 56 osobom skierowano wnioski o ukaranie do sądu oraz w przypadku 28 osób sporządzono notatki do sądu wobec nieletnich - wyliczył.

Podał, że dodatkowo wobec 61 pełnoletnich osób biorących udział w poniedziałkowym proteście policjanci skierowali wnioski do sanepidu. - Zgodnie z zapowiedzią policjanci wobec wszystkich łamiących prawo wyciągnęli konsekwencje - dodał policjant.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy