Reklama

Reklama

Wypadek w okolicach Skaryszewa. Zginęła była posłanka

W Modrzejowicach w woj. mazowieckim doszło do tragicznego wypadku. Podczas wyprzedzania kierowca volvo uderzył w skręcającego w lewo mercedesa. Na miejscu zginęła 67-letnia kobieta. Jak poinformował wójt gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz, ofiarą jest dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu, była posłanka wybrana w 2005 r. do Sejmu z list PiS Lucyna Wiśniewska.

"Ogromna strata i wielki smutek. W wyniku tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło dziś w godzinach popołudniowych w Modrzejowicach, śmierć poniosła Pani Lucyna Wiśniewska, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu. Moje wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie" - napisał wójt Jedlińska na FB.

Kondolencje złożył także Marek Jurek, założyciel Prawicy Rzeczpospolitej. "Nie żyje Lucyna Wiśniewska. Poseł na Sejm RP (2005-07), współzałożycielka Prawicy Rzeczypospolitej. Dla tych, którzy ją znali, była uosobieniem miłości, przyjaźni i odpowiedzialności. Niech Bóg Miłosierny nagrodzi trudy jej życia, a tym, których osierociła, da łaskę pociechy!" - napisał na Twitterze.

Reklama

"Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. W dniu dzisiejszym w wypadku samochodowym zginęła Pani Lucyna Wiśniewska. Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Radomiu, znakomity lekarz, wspaniały Człowiek, a przede wszystkim Nasz najlepszy Przyjaciel" - napisał z kolei Piotr Leśnowolski, burmistrz Jedlni-Letniska.

Jak poinformował mł. asp. Marcin Sawicki z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, wypadek wydarzył się po godz. 13 w miejscowości Modrzejowice w pow. radomskim.

- Kierujący volvo 58-letni mężczyzna podczas wyprzedzania doprowadził do zderzenia z osobowym mercedesem, który skręcał w lewo w drogę gminną - przekazał policjant. Kierująca mercedesem 67-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Jej 69-letniemu pasażerowi, a także kierowcy volvo, nic się nie stało.

Nie żyje Lucyna Wiśniewska. Była posłanka PiS

Lucyna Wiśniewska była z zawodu lekarzem neurologiem. W latach 90. pełniła m.in. funkcję lekarza wojewódzkiego województwa radomskiego. Później została zastępcą dyrektora Mazowieckiego Centrum Zdrowia Publicznego w Warszawie i Radomiu. Do 2005 r. zajmowała stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Należała do współtwórców radomskiej organizacji Środowiska Inicjatywa, działała w Katolickim Stowarzyszeniu Lekarzy Polskich. W wyborach parlamentarnych w 2005 r. została wybrana do Sejmu V kadencji z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu radomskiego.

27 kwietnia 2007 r. przeszła do Prawicy Rzeczypospolitej. Od kilkunastu lat kierowała Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Radomiu.  

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy