Reklama

Reklama

Wypadek samochodu przewożącego materiały radioaktywne

Samochód przewożący materiały radioaktywne zderzył się z osobówką przed godz. 10.00 na drodze krajowej nr 50. Wypadek miał miejsce w Sobiekursku na Mazowszu - informuje RMF FM oraz portal tvnwarszawa.tvn24.pl. Strażacy zbadali poziom promieniowania. Nie doszło do skażenia środowiska.

Jak donosi reporter tvnwarszawa.pl, na drodze krajowej numer 50 w Sobiekursku (woj. mazowieckie) miała miejsce kolizja samochodu dostawczego przewożącego materiały radioaktywne z osobówką.

Przed godziną 10.00 samochód dostawczy Peugeot Boxer uderzył w tył Volkswagena. Samochód osobowy został zepchnięty za barierkę na pas zieleni. Na miejsce przyjechała policja i zabezpieczała teren. Wyznaczono objazdy. Przez około trzy godziny trasa było zablokowana w obu kierunkach.

Jak donosi RMF FM, samochód dostawczy przewoził molibden i iryd. Był to transport medyczny, a substancje miały trafić do jednego ze szpitali. Część towarowa nie została jednak naruszona, podobnie jak pojemniki, w których przewożone były radioaktywne substancje - donosi stacja.

Reklama

Strażacy zbadali poziom promieniowania. Nie przekroczyło ono normy i nie doszło do skażenia środowiska.

Żadnemu z pasażerów nic się nie stało.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy