Reklama

Wypadek autobusu z dziećmi. Są poszkodowani

Jezdnia w stronę Lublina jest zablokowana po zderzeniu dwóch autobusów na trasie S17. Jednym z nich podróżowały dzieci ze szkoły podstawowej. Około 10 osób zostało poszkodowanych, na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jezdnia w stronę Lublina jest zablokowana - poinformował warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Do wypadku doszło na S17 w miejscowości Rudka (woj. mazowieckie, pow. otwocki) na odcinku Warszawa - Lublin.

Mazowieckie: Autobus najechał na autokar

- W zdarzeniu uczestniczyły dwa autobusy. W jednym był tylko kierowca, w drugim kierowca i 27 pasażerów - przekazał strażak. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że autobus marki Mercedes, w którym na wycieczkę szkolną jechały dzieci z klas 4-6, najechał na autokar marki Setra - przekazała mł. asp. Paulina Harabin. - Obaj kierowcy byli trzeźwi - dodała.

Reklama

Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. - Poszkodowanych zostało około 10 osób. Zostały przebadane na miejscu. Na tę chwilę nie wymagają hospitalizacji - dodał ogn. Baran.

Na miejscu pracuje policja, która ustala przyczyny wypadku. W akcji brało udział 8 zastępów straży Pożarnej. Droga w stronę Lublina jest nieprzejezdna.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy