Reklama

Reklama

Wypadek autobusu w Warszawie. Zmiany w komunikacji miejskiej

Po tym, jak autobus miejski spadł z mostu Grota-Roweckiego na Wisłostradę, wprowadzono zmiany w kursowaniu niektórych linii - poinformowały służby prasowe stołecznego ratusza.

Jak poinformował stołeczny ratusz, w związku z zablokowanym przejazdem północną jezdnią trasy S8 w kierunku zachodnim, autobusy linii: 112, 114, 132, 134, 156, 186, 326, 414, 518, 705, 735, E-9 kierowane są na objazdy.

Linie 112, 132, 134, 156, 414, E-9 w kierunku zachodnim kursują ulicami: Toruńska - Modlińska - al. Pułkownika Kuklińskiego - most Marii Skłodowskiej-Curie - Wybrzeże Gdyńskie - Al. Armii Krajowej i dalej do własnych tras.

Linia 114 w kierunku Młocin jedzie ulicami: Modlińska - Jagiellońska - rondo Starzyńskiego - most Gdański - Słomińskiego - rondo Radosława - al. Jana Pawła II - Broniewskiego i dalej swoją trasą.

Reklama

Linia 118 w kierunku Metra Politechnika jedzie ulicami: Modlińska - Jagiellońska - rondo Starzyńskiego - most Gdański - Szymanowska - Sanguszki - Wybrzeże Gdańskie i dalej do własnej trasy.

Linie 186, 326, 705, 735 kursują ulicami: Modlińska - Jagiellońska - rondo Starzyńskiego - most Gdański - Słomińskiego - rondo Radosława - ks. Jerzego Popiełuszki - Słowackiego i dalej własnymi trasami.

Linia 518 w kierunku Placu Trzech Krzyży jedzie ulicami: Modlińska - Jagiellońska - rondo Starzyńskiego - most Gdański - Słomińskiego - Międzyparkowa - Bonifraterska i dalej do swoją podstawową trasą.

22 osoby ranne, jedna zginęła

W czwartek autobus linii 186 spadł z wiaduktu mostu Grota Roweckiego na Wisłostradę. Jak poinformowała rzeczniczka ratusza, w wypadku 22 osoby zostały ranne, jedna osoba zginęła. Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podał, że autobusem jechało 40 osób. 

Rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego Tomasz Kunert przekazał, że autobus linii 186, który uległ wypadkowi był praktycznie nowy, kierowca miał certyfikat, a czas pracy nie był przekroczony. Kunert przekazał, że autobus rozpoczął kursy o godz. 5.25. Wyjaśnił, że autobus jechał w kierunku pętli na Szczęśliwcach, przełamał bariery na trasie S8, część autobusu zawisła na trasie, a część spadła poniżej wiaduktu. Dodał, że kierowca autobusu jest w tej chwili pod opieką służb.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy