Reklama

Wybito szybę w biurze poselskim Błaszczaka. "Opozycjo, przestań jątrzyć"

"Co najmniej trzy kamienie z rąk nieznanych sprawców poleciały na szybę biura poselskiego wicepremiera Błaszczaka" - napisał na Twitterze rzecznik PiS Rafał Bochenek. "Opozycjo, przestań jątrzyć" - dodał.

Do wpisu Bochenek dołączył zdjęcie uszkodzonej szyby biura poselskiego Błaszczaka, w której widoczne są trzy dziury. Na jednym ze zdjęć widać potłuczone szkło na parapecie i leżący obok kamień.

"Gdy nie mają argumentów merytorycznych, stosują argument siły i agresji" - stwierdził rzecznik PiS.

Komisarz Justyna Stopińska z legionowskiej policji powiedziała, że w jednym z lokali na terenie Legionowa - po godzinie 18 - doszło do uszkodzenia szyby. - W chwili zdarzenia nikogo nie było w środku - podkreśliła.

Dodała, że funkcjonariusze prowadzą czynności w tej sprawie.

Reklama

Błaszczak o dostawie Abramsów: Już w kwietniu

Przypomnijmy, szef MON w ubiegłym tygodniu przekazał, że "trwają przygotowania do przekazania pierwszych ze 116 zamówionych dla Wojska Polskiego czołgów Abrams".

"Już w kwietniu trafią do nas ich egzemplarze" - poinformował.

Na początku stycznia podpisano umowę na 116 czołgów M1A1 Abrams kupowanych przez Polskę obok wozów w najnowszej wersji. Kontrakt wartości 1,4 mld dolarów (z czego blisko 200 mln USD pokrywa strona amerykańska w ramach pomocy wojskowej, której podstawą są przepisy o dodatkowym wsparciu w związku z wojną w Ukrainie) dotyczy także dostaw 12 wozów zabezpieczenia technicznego, 8 mostów towarzyszących, 6 wozów dowodzenia i 26 warsztatów na podwoziu Humvee, szkolenia i wsparcie logistycznego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mariusz Błaszczak

Reklama

Reklama

Reklama